آمریکا در حال تعطیل کردن پایگاه های نظامی خود در افغانستان است

یک رسانه آمریکایی مدعی شده که ارتش این کشور بعد از امضای توافق صلح با طالبان، شروع به تعطیل کردن پایگاه های خود در افغانستان کرده است.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا به نقل از واشنگتن پست، تعدادی از مقامات آمریکایی و افغانستانی می گویند آمریکا بعد از امضای توافق صلح با طالبان دست کم ۱۰ پایگاه خود در افغانستان را تعطیل کرده است.

مقام‌هایی که نخواسته اند نامشان فاش شود به واشنگتن پست گفته اند که برخی از این پایگاه‌ها به نیروهای امنیتی افغانستان تحویل داده شده است. برخی پایگاه‌های دیگر نیز تخیله شده تا در صورت ضرورت در آینده قابل استفاده برای نیروهای آمریکایی باشد.

منابعی در دولت افغانستان نیز به بی‌بی‌سی گفته‌اند که نیروهای آمریکایی پایگاه‌های خود در ولایت‌های مهم و کلیدی را تخلیه کرده یا در سطح محدودی پایین آورده اند.

یادآور می شود که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا دستور کاهش نیروهای آمریکایی تا سطح ۲۵۰۰ نظامی در افغانستان را تا تاریخ ۱۵ ژانویه یعنی تنها پنج روز پیش از مراسم تحلیف ریاست جمهوری آمریکا را صادر کرده است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.