آذربایجان‌شرقی نقش محوری در توسعه روابط خارجی دارد

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: استان آذربایجان‌شرقی نقش محوری در توسعه مناسبات با کشورهای همسایه در شمال غرب ایران دارد.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس سیاسی امروز نیوز؛ سیاست خارجه، سیدعباس موسوی روز جمعه در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه تبریز در تاریخ پرفراز و نشیب ایران همواره تاثیرگذار بوده است و امروز هم نقش مهمی در توسعه و پیشرفت کشور دارد، اظهار کرد: توسعه روابط با کشورهای همسایه جزو اولویت‌های وزارت امور خارجه است.

استاندار آذربایجان شرقی هم با اشاره به ظرفیت‌های کم‌نظیر استان برای توسعه مراودات تجاری و اقتصادی و روابط علمی و فرهنگی با کشورهای همسایه، گفت: تبریز قابلیت تبدیل شدن به مرکز دیپلماسی منطقه را دارد و تحقق این موضوع یکی از اولویت‌های مدیریت استان است.

محمدرضا پورمحمدی اظهار داشت: استان آذربایجان شرقی با وجود موقعیت حساس جغرافیایی و هم‌جواری با چند کشور، از امن‌ترین استان‌های کشور است.

وی با بیان اینکه مردم تبریز و آذربایجان همواره وفاداری خود را به ایران نشان داده‌اند، افزود: تبریز همواره در تحولات تاریخی، در راه دفاع از میهن، پیشگام و پیشتاز بوده و به جرات می‌توان گفت که ایران مدرن، مدیون آذربایجان است.

پورمحمدی خاطرنشان کرد: مردم تبریز در قضایای اخیر هم راه خود را از اغتشاش‌گران و برهم‌زنندگان نظم و امنیت جدا کردند و نشان دادند که امنیت و آرامش کشور را با هیچ چیزی معامله نمی‌کنند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به توانمندی‌های اقتصادی و تولیدی استان، از فعالیت ده‌ها واحد تولیدی و صنعتی با مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی در استان خبر داد و گفت: معتقدیم که همکاری‌های مشترک اقتصادی و تجاری با کشورهای همسایه باید با محوریت تبریز انجام شود.
 

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.