ترکیه: همکاری ما با روسیه با موفقیت تداوم می‌یابد

وزیر دفاع ترکیه از ادامه همکاری موفقیت آمیز با روسیه و تداوم عملیات نظامی علیه کرد‌های منطقه خبر داد.

www.farsnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا ، وزیر دفاع ترکیه چهارشنبه قبل از برگزاری نشست فراکسیون حزب «عدالت و توسعه» در  مجلس این کشور در مورد اجرای تفاهمنامه سوچی بین ترکیه و روسیه به اظهار نظر پرداخت.

به نوشته خبرگزاری «اسوتنیک» «حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه دراین باره گفت: «هیات نظامی روسیه از بازدید کرده است. همکاری آن‌ها با نمایندگان نظامی ما چندین روز به طول انجامید. در حال حاضر کار ما تمام شده و  همکاران روسی ما به مسکو بازگشتند. این کار به صورت سازنده و در فضایی مثبت و مبتنی بر اعتماد متقابل انجام شد و طبق توافقاتی که پیش از این توسط "رجب طیب اردوغان" رئیس جمهور ترکیه و "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهور روسیه به دست آمده موفقیت آمیز بود البته مشکلاتی نیز وجود داشت  و ما آن ها را روزهای آینده از بین خواهیم برد.»

بر اساس این گزارش، رئیس‌جمهور روسیه دوشنبه گذشته (۱۷ سپتامبر/۲۵ شهریورماه) در نشست خبری مشترک با رئیس‌جمهور ترکیه در شهر بندری سوچی از توافق دو کشور برای ایجاد منطقه غیرنظامی در «ادلب» میان نیروهای ارتش سوریه و شبه‌نظامیان به وسعت ۱۵ کیلومتر مربع خبر داد.

به نوشته اسپوتینک، وزیر دفاع ترکیه خاطرنشان کرد که آنکارا در تلاش است تا یک منطقه امنیتی را ایجاد کند.

وی در این باره گفت که مبارزه با تروریسم، به طور عمده داعش، حزب اتحادیه دموکراتیک کردستان، پ.ک.ک و وای پی جی ادامه خواهد داشت.

وزیر دفاع ترکیه ضمن اشاره به عملیات گشت زنی در آینده نزدیک گفت: «ترکیه در این مناطق با احترام به تمامیت ارضی سوریه عمل می‌کند.»

مقام‌های ارشد روسیه طی روزهای گذشته بارها بر حفظ تمامیت ارضی سوریه تاکید کردند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.