تحریم‌های آمریکا و متحدان عرب علیه ایران و حزب‌الله

آمریکا و متحدان عربی این کشور در منطقه تحریم‌هایی را علیه ایران و حزب‌الله وضع کردند.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس سیاسی امروز نیوز؛ سیاست خارجه ،‌ وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه طی بیانیه‌ای از وضع تحریم‌های جدید علیه ایران و حزب‌الله با همکاری شش کشور عربی منطقه خبر داد.

بر اساس این بیانیه که صبح روز چهارشنبه به وقت واشنگتن منتشر شده، دولت آمریکا به همراه دولت‌های بحرین، کویت، عمان، قطر، عربستان سعودی و امارات در اقدامی مشترک 25 شخص حقیقی، شرکت و بانک را به دلیل آنچه حمایت آنها از ایران و حزب‌الله می‌خوانند، هدف تحریم‌های مالی خود قرار داده‌اند.

آمریکا و شش کشور عربی فوق در اواسط سال 2017 نهادی را تحت عنوان هدف‌گیری تأمین مالی تروریسم (TFTC) تأسیس کردند تا به زعم خود با تروریسم (گروههایی که از نظر آنها تروریستی محسوب می‌شوند) مقابله کنند.

بر اساس بررسی‌های انجام‌شده از سوی خبرگزاری رویترز، تمامی اشخاص حقیقی، شرکت‌ها و بانک‌هایی که امروز چهارشنبه نامشان در فهرست تحریم‌های TFTC قرار گرفته، پیش از این در فهرست اشخاص و نهادهای تحت تحریم دولت آمریکا قرار داشته‌اند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.