آغاز تحقیقات چین روی نسل ششم تلفن همراه

رسانه‌های دولتی چین اعلام کردند این کشور رسما تحقیقات بر روی نسل ششم تلفن همراه را آغاز کرده است.

www.beytoote.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس دانش و تکنولوژی امروز نیوز؛ اخبار تکنولوژی، به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه «چنل نیوز آسیا» رسانه‌های دولتی چین امروز، پنجشنبه گزارش دادند این کشور رسما تحقیقات بر روی نسل ششم تلفن همراه را آغاز کرده است؛ اقدامی که از آن به عنوان توسعه آخرین فناوری بی‌سیم یاد می‌شود.

طبق گزارش روزنامه رسمی وزارت علوم و فناوری چین، وزرای دولتی و مؤسسات تحقیقاتی این کشور، این هفته نشستی را به منظور ایجاد یک گروه تحقیقاتی بر روی پروژه نسل ششم تلفن همراه آغاز کردند.

فناوری‌های مربوط به سرویس‌های فوق پرسرعت تلفن همراه در ماه‌های اخیر، نقطه درگیری کلیدی میان آمریکا و چین شده است. کشور‌های جهان برای راه اندازی نسل پنجم تلفن همراه نیز تا کنون با یکدیگر در رقابت بوده‌اند؛ فناوری که قادر است سرعتی دستکم ۲۰ برابر سریع‌تر از نسل چهارم را فراهم کرده و قرار است از فناوری‌های جدید، مانند خودرو‌های خودران پشتیبانی کند.

در ماه آوریل، خبرگزاری رویترز مطلبی را به نقل از مقامات کره جنوبی نقل کرد که در آن از پیروزی این کشور بر آمریکا و چین و کسب کرسی نخست در راه اندازی تجاری نسل پنجم تلفن همراه سخن گفته شده بود. مقامات کره جنوبی ادعای خود را بر این اساس بیان کرده بودند که شبکه جدید، بطور واقعی به یک تلفن نسل پنجم متصل شده است. اما آمریکا ادعای کره جنوبی را در خصوص اینکه نخستین کشوری است که به این فناوری دست یافته، مورد تردید قرار داد.

این رقابت‌ها همچنین پای شرکت هوآوی، بزرگترین شرکت فناوری چینی را که در ساخت بسیاری از شبکه‌های مخابراتی نقش دارد، به میان آورده است. دولت آمریکا نگران است تجهیزات شرکت هوآوی بتوانند از سوی دولت چین برای آنچه جاسوسی خوانده شده، مورد استفاده قرار گیرد و به همین خاطر، این شرکت را در ماه مه در فهرست سیاه قرار داد.

امروزنیوز این اخبار را از بیتوته به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.