بارش برف راه ارتباطی ۱۹۰ روستای الیگودرز را بست

فرماندار الیگودرز بیان کرد: بر اثر بارش برف چهارشنبه شب راه ارتباطی ۱۹۰ روستای این شهرستان با الیگودرز قطع شده است.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس جامعه امروز نیوز؛ انتظامی و حوادث افزود: بارش برف در الیگودرز باعث قطع راههای روستایی این شهرستان شده است به طوری که اکنون در بخش ززوماهرو،  گردنه گله بادوش به کیگوران، گردنه شاهرود مسیر پیرامام به گلی چاس، گردنه شیخان مسیر سپیددشت به شول آباد بسته است.

وی ادامه داد: همچنین در بخش ذلقی گردنه چال شیر به امامزاده محمد بن حسن و گردنه آبشار مسدود است و در حال حاضر برق بخش ذلقی بر اثر بارش برف قطع شده است.

وی اضافه کرد: در بخش بربرود شرقی نیز گردنه فرسش بسته است و در بخش بربرود غربی و مرکزی تردد در راههای فرعی با  زنجیرچرخ امکان پذیر است.

فرماندار الیگودرز گفت: اما راههای اصلی شهرستان باز و تلاش عوامل راهداری با چندین گروه مختلف برای بازگشایی گردنه های شهرستان و محورهای روستایی ادامه دارد.

هواشناسی لرستان پیشتر اعلام کرد که با فعالیت سامانه بارشی جدید در استان بارش برف و کاهش دما انتظار می رود. از اوایل شب چهارشنبه سامانه بارشی جدید در استان فعال شود و تا ظهر امروز پنجشنبه ادامه دارد. در این راستا ابرناکی، بارش باران، در نواحی سردسیر و ارتفاعات و گردنه ها بارش برف، وزش باد شدید لحظه ای، کاهش دما در همه نقاط استان پیش بینی شد.

اختلال در تردد جاده ای، لغزندگی سطح جاده ها، ایجاد رواناب های سطحی، آبگرفتگی معابر عمومی ، مه آلودگی به همراه کاهش میدان دید افقی، کولاک برف و احتمال آسیب به تاسیسات سبک شهری و روستایی  براثر فعالیت این سامانه در استان پیش بینی شد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.