برف راه حدود ۶۰ روستای چالوس و کلاردشت را مسدود کرد

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای چالوس و کلاردشت گفت که بارش برف سنگین همراه با کولاک راه حدود ۶۰ روستای این مناطق با مراکز شهری قطع کرد.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس جامعه امروز نیوز؛ انتظامی و حوادث افزود : نیروهای راهداری همراه با تجهیزات از دیشب عملیات برفروبی و نمک پاشی را در مسیرهای مختلف کوهستانی و جنگلی شروع و جاده پرتردد جنگلی مسیر کلاردشت به عباس آباد را باز نگه داشتند ، ولی به علت حجم سنگین برف نتوانستند راه های روستایی را باز نگه دارند.

وی با اعلام این که ارتفاع برف در برخی از نقاط روستایی بخش مرزن آباد نزدیک به نیم متر رسیده است ، گفت که راهداران به محض مساعد شدن شرائط جوی  و کاسته شدن میزان بارش برف ، تلاش برای باز کردن راه های روستایی را شروع می کنند.

اداره راهداری و حمل نقل جاده ای شهرستان های چالوس و کلاردشت حدود ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی را در قالب سه نقطه شهری و ۱۲۰ نقطه روستایی تحت پوشش دارد.

بر اساس پیش‌بینی هواشناسی سامانه سرد و بارشی که از شب گذشته وارد مازندران شد تا اوایل صبح جمعه در این استان باقی می ماند. بر اساس پیش بینی ها در این مدت دمای هوای استان تا حدود ۲۰ درجه سانتی گراد کاهش می یابد.

در حال حاضر نیز طبق آخرین گزارش هواشناسی مازندران تمامی جاده های فرعی کوهستانی استان نیز با بارش برف و باران همراه است و به مردم توسعه شده از تردد غیرضروری در این مناطق خودداری کنند. 

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.