فدراسیون پزشکی و ورزشی در ایام ویروس کرونا پشتوانه ورزشکاران باشد

استاندار مارندران گفت : فدراسیون پزشکی و ورزشی در ایام ویروس کرونا می‌تواند پشتوانه مناسبی برای ورزشکاران باشد تا از این طریق نشاط اجتماعی در جامعه افزایش یابد.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس جامعه امروز نیوز؛ بهداشت عمومی و تغذیه، به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، احمد حسین‌زادگان روز پنجشنبه در دیدار رییس فدراسیون پزشکی و ورزشی کشور با وی افزود : در دوران بیماری کرونا، سطح ورزش تغییر کرده ، کیفیت مسابقات کاهش یافته ، فعالیت در باشگاه‌های ورزشی راکد شده و همین امر نیز آسیب جدی به جامعه ورزش وارد کرده است.

وی با بیان اینکه ویروس کرونا همچنان وجود دارد و تنها تغییر ماهیت و قدرت می‌دهد، گفت : مستقل عمل کردن فدراسیون‌های ورزشی تخصصی، تقویت و توسعه بیشتر فدراسیون‌ها را به همراه دارد.

نماینده عالی دولت در مازندران توضیح داد : با شیوع ویروس کرونا، ورزش و فعالیت‌های گردشگری و اقتصادی آسیب جدی دیده‌ است و هیات‌ها و فدراسیون‌های ورزشی برای چگونگی فعالیت باشگاه های ورزشی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی باید با ارائه طرح و برنامه، برای رفع این مشکل راهکار ارائه دهند.

وی با بیان اینکه تشدید نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی در باشگاه‌ها و اماکن ورزشی در دستور کار است ، گفت : با توجه به مشکلات اعتباری، مسئولیت کار نیز افزایش یافته و فدراسیون پزشکی و ورزشی در ایام کرونا می‌تواند نقش اثرگذار تری ایفا کند.

غلامرضا نوروزی، رئیس فدراسیون پزشکی و ورزشی کشور نیز در این دیدار با اشاره به اینکه هیات پزشکی ورزشی مازندران در سال های اخیر در بین استان‌های درجه یک مقام نخست را کسب کرد و این امر بیانگر فعالیت‌های چشمگیر این هیات است، گفت: طی ۲ سال اخیر در حوزه پزشکی و ورزشی زیرساخت‌های مناسبی در مازندران عملیاتی و ایجاد شده است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.