روان‌شناسان مشاوره ازدواج را در بستر فرهنگ ایرانی- اسلامی انجام دهند

رییس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره بیان کرد: مشاوره ازدواج و خانواده باید در بستر فرهنگ دینی و ملی ما ارائه شود و چنانچه کسی به نام روان‌شناس و مشاور در غیراز این عرصه مشاوره ارایه دهد، او روان‌شناس و مشاور دارای مجوز نیست، بلکه «روان‌شناس‌نما» است.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس جامعه امروز نیوز؛ بهداشت عمومی و تغذیه، به گزارش روز پنجشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره،  محمد حاتمی افزود: دو سال گذشته در سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره تحولات زیادی انجام شده از جمله حرکت و تعاملات گسترده با حوزه‌های علمیه و نهادها و سازمان‌ها برای بومی‌سازی رشته که امروز موجب افتخاراست و جهت‌گیری سازمان درچارچوب فرهنگ دینی و اسلامی است.

به گفته وی، عده‌ای انگشت‌شمار غرب‌گرا از این بابت عقده کرده‌اند و ناراحت شده و با هدایت هسته لائیک به طرح مسائل پوچ و بی‌اساس و نبش قبر کردن مسائل گذشته می‌پردازند تا جلوی حرکت ارزشی و تخصصی سازمان را بگیرند.

وی توضیح داد: متخلفین از یک طرف و غرب‌گراها از طرف دیگر با همراهی بعضی افراد بی‌بصیرت خانه دوم روان‌شناسان و مشاوران را بی‌اعتبار می‌کنند و اعضای سازمان، خانه دوم خود را دوست دارند و از آن حمایت می‌کنند و از وضعیت فعلی هم رضایت دارند.

 حاتمی اضافه کرد:سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره و پروانه تخصصی این سازمان، هویت روان‌شناسان و مشاوران است و عده‌ای هدفمند هویت سازمان را هدف قرار داده‌اند تا به اهداف شخصی خود دستیابند.

رییس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره گفت: شهیدان جان خود را برای این ارزش‌ها فدا کرده‌اند و این سازمان تلاش می کند تا از اهداف و اندیشه‌های آنان صیانت کند و بر این راه چشم امید به افراد لائیک و غرب‌گرا نبسته‌ایم، بلکه با پشتوانه ۳۴ هزار نفرعضو و ۳۰۰ هزار نفردانشجو در چارچوب اهداف مربوطه فعالیت می کنیم.

حاتمی گفت: دو سال گذشته سازمان فعالیت خود را شفاف‌سازی کرده و اصلاحات در آن انجام شده و با شتابی بیشتر برای رسیدن به اهداف و اشتغال آفرینی برای جوانان روان‌شناس و مشاور اقدام می‌ شود.

وی خاطرنشان کرد: سند تحول روان‌شناسی و مشاوره در حال تدوین است و با مشارکت معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان توانمندسازی کلیه روان‌شناسان و مشاوران در بستر فرهنگ اسلامی – ایرانی را در دستور کار خود قرار خواهیم داد و تلاش زیادی می شود تا با همراهی نمایندگان مجلس، مشاوره ازدواج را اجباری کنیم.

حاتمی درخواست کرد: همه روان‌شناسان و مشاوران متحد و یکپارچه با وحدت، برای  رسیدن به سازمان آرمانی خود، تلاش کنند و به زمزمه‌های نا اهلان نیز بی توجه باشند.  

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.