جنبش امل لبنان حادثه تروریستی بغداد را محکوم کرد

دفتر سیاسی جنبش امل لبنان پنجشنبه شب در بیانیه‌ای انفجارهای تروریستی بغداد در بازار "الباله" در مرکز بغداد را که طی آن بیش از ۳۰ نفر کشته شدند، محکوم کرد.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا از رسانه‌های لبنانی، دفتر سیاسی این جنبش سیاسی لبنانی از ملت عراق خواست که اتحاد خود را تقویت کنند چرا که این موضوع پاسخی به تروریسم و جنایت‌گری است.

دفتر سیاسی جنبش امل این انفجارهای بزدلانه تروریستی را به مرجعیت دینی، رهبران، ملت عراق و خانواده جان‌باختگان این حادثه تسلیت و برای مجروحان آن شفای عاجل مسألت کرده است.

 پیش از این نیز "حسان دیاب" نخست وزیر دولت پیشبرد امور در لبنان پنجشنبه شب در تماس تلفنی با "مصطفی الکاظمی" همتای عراقی خود ضمن محکوم کردن حادثه دو انفجار تروریستی در بغداد، با دولت و مردم عراق ابراز همدردی کرد.

"نبی بری" رییس مجلس نمایندگان لبنان نیز در تماس تلفنی با الکاظمی این حادثه تروریستی را محکوم و برای مجروحان این حادثه شفای عاجل مسألت کرد.

پیش از این حزب الله لبنان نیز در بیانیه‌ای ضمن تسلیت به مردم و مسئولا عراق، این انفجارهای تروریستی را محکوم کرد.

براساس آخرین گزارش وزارت بهداشت عراق،  در دو انفجار انتحاری امروز در مرکز بغداد ۳۲ نفر کشته شدند و شمار زخمی‌ها نیز به ۱۱۰ نفر رسیده است.

تاکنون هیچ فرد یا گروهی مسؤولیت این دو انفجار انتحاری در بغداد را برعهده نگرفته است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.