یک سال تلاش ناموفق آمریکا برای مهار ویروس کرونا

پس از یکسال از ثبت نخستین مورد کرونا در ایالات متحده روند شیوع کووید ۱۹ در این کشور همچنان صعودی است و با وجود تزریق واکسن فایزر میزان مرگ و میر بیماران هنوز کاهش نیافته است.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا ، شبکه سی ان بی سی روز پنجشنبه گفت، سال گذشته اولین مورد ویروس کرونا در آمریکا توسط مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری‌ها به ثبت رسید.

بر اساس این گزارش از آن موقع تا کنون دولت ترامپ تلاش‌های زیادی برای مهار این بیماری کشنده و کاهش تاثیر آن بر اقتصاد داخلی انجام داده اما آمار مبتلایان و رکود اقتصادی نشان دهنده آن است که موفقیتی در کنترل کووید ۱۹محقق نشده است.

آخرین آمار نشان می‌دهد که تا روز پنجشنبه بیش از ۲۴ میلیون و ۴۴۰ هزار نفر در آمریکا به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده و دستکم ۴۰۶ هزار و ۱۶۲ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

براساس آمار ارائه شده توسط دانشگاه جان هاپکینز، آمریکا از نظر تعداد مبتلایان به کرونا در جهان همچنان در جایگاه اول و کشورهایی مانند هند، برزیل و روسیه در رتبه‌های بعدی قرار دارند.  

با شیوع کرونا در آمریکا و تاثیر آن بر اقتصاد، مشاغل زیادی از بین رفته و میلیون ها نفر بیکار شده‌اند.

وزارت کار این کشور روز پنجشنبه اعلام کرد که در یک هفته گذشته ۹۰۰ هزار نفر دیگر در ایالات متحده درخواست دریافت مزایای بیکاری کرده‌اند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.