پرداخت مزایای بیکاری به سه میلیون شهروند آمریکایی متوقف شده است

براساس داده‌های وزارت کار آمریکا که در روز پنجشنبه منتشر شد، پرداخت مزایای بیکاری به حدود سه میلیون شهروند این کشور پس از کریسمس متوقف شده است.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا از شبکه سی ان بی سی، با تاخیر در تصویب و اجرای بسته‌های کمک مالی کرونا، دو هفته است که پرداخت مزایای بیکاری سه میلیون شهروند آمریکایی متوقف شده است.

به دنبال تشدید اختلاف میان کنگره و دولت ترامپ، اجرای بسته ۹۰۰ میلیارد دلاری حمایت مالی کووید ۱۹ با تاخیر صورت گرفت و همین امر موجب شد تا مزایای بیکاری این شهروندان قطع شود.

نمایندگان کنگره پس از ماه‌ها تلاش بسته کمک مالی ۹۰۰ میلیارد دلاری را در ۲۱ دسامبر (۳۰آذر) تصویب کردند، براساس طرح کنگره افراد بیکار تا ماه مارس می‌توانند از این مزایا بهره‌مند شوند.

پس از تصویب بسته حمایتی در کنگره، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا حاضر به امضای این طرح نشد و بعد از یک هفته چالش وی سرانجام در ۲۷ دسامبر (۶ دی) آن را امضاء کرد.

به گزارش شبکه سی ان بی سی، اگرچه ترامپ سرانجام حاضر به امضای بسته حمایتی شد اما تاخیر در انجام آن باعث شد تا میلیون ها شهروند امریکایی نتوانند در هفته های اول سال ۲۰۲۱ از مزایای بیکاری برخوردار شوند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.