سی ان ان: بایدن منصوب ترامپ در اف. بی. آی را حفظ می کند

شبکه سی ان ان دقایقی پیش گزارش داد که رییس جمهوری آمریکا تصمیم ندارد تا کریستوفر ورای مدیر اف. بی.آی منصوب ترامپ را تغییر دهد.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا ، یک مقام ارشد دولت بایدن به سی ان ان گفت، در تصمیمی که بیانگر اعتماد به مدیر پلیس اف. بی. آی است، بایدن تصمیمی برای تغییر کریستوفر ورای برای شش سال آینده ندارد.

به طور معمول مدیران پلیس فدرال آمریکا حکمی ۱۰ ساله از طرف روسای جمهوری دریافت می کنند و "ورای" مدیر کنونی پلیس اف بی آی در سال ۲۰۱۷ با حکم ترامپ به عنوان مدیر جدید این مقر امنیتی در ایالات متحده برگزیده شد.

پیش از این بایدن در دوران انتقال قدرت اعلام کرده بود که وی حکم ورای به عنوان مدیر پلیس اف. بی آی را تمدید خواهد کرد، اگر ترامپ در روزهای آخر دولت وی را اخراج نکند.

تیم تحقیقاتی پلیس فدرال آمریکا در حال حاضر پرونده هزاران نفر از افرادی که در تاریخ ششم ژانویه (۱۷ دی) با حمله به ساختمان کنگره در تلاش برای جلوگیری از تثبیت آرای الکترال کالج بایدن در کنگره بودند را بررسی می کند.

به دنبال حمله تندروهای حامی ترامپ به ساختمان کنگره پنج نفر از جمله دو نیروی پلیس جان خود را از دست دادند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.