یک پنجم متهمان حمله به کنگره آمریکا سابقه نظامی دارند

نتایج یک تجزیه و تحلیل نشان می‌دهد حدود یک پنجم کسانی که در ارتباط با حمله خشونت آمیز به ساختمان کنگره آمریکا متهم شده‌اند، سابقه نظامی داشته‌اند.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، نتایج تجزیه و تحلیل ان پی آر حاکی است حدود یک پنجم افرادی که در ارتباط با حمله مرگبار 6 ژانویه به ساختمان کنگره آمریکا متهم شده اند، به گونه ای سابقه فعالیت نظامی داشته اند.

بر اساس این گزارش در حمله 6 ژانویه طرفداران ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا به ساختمان کنگره، حداقل 5 نفر از جمله یک مامور پلیس کشته و ده ها نفر بازداشت شدند. تاکنون 140 نفر نیز در ارتباط با این حمله متهم شده اند که حداقل 27 نفر از آنها یعنی حدود 20 درصد در ارتش آمریکا خدمت کرده یا در حال خدمت هستند.

درصد بالای نظامیان مشارکت کننده در این حمله نگرانی های زیادی را درباره گسترش روحیه های افراط گرایانه در بین اعضای ارتش آمریکا به وجود آورده است.

این مساله موجب شده تا پنتاگون تحقیقات زیادی را درباره جلوگیری از پیوستن سفیدپوستان افراطی و اعضای سایر گروه های افراط گرا به ارتش آمریکا آغاز کند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.