عبدالمهدی بر تلاش برای اصلاحات و حل مشکلات اقتصادی عراق تاکید کرد

نخست وزیر عراق در جلسه کمیسیون بودجه این کشور بر ضرورت انجام اصلاحات و حل مشکلات مالی عراق تاکید کرد.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا به نقل از شبکه سومریه، عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق روز پنج شنبه گفت که بودجه تنها اعداد و ارقام نیست و هرگونه اختلال در آن به اختلال در پیشرفت اقتصادی، بهداشتی و آموزشی منجر می شود.

دفتر نخست وزیر عراق در بیانیه ای از تشکیل جلسه کمیسیون بودجه این کشور برای تدوین بودجه مالی سال ۲۰۲۰ به ریاست عادل عبدالمهدی خبر داده و اعلام کرد که در این جلسه موضوعات اقتصادی، مالی و سرمایه گذاری و نیز وضعیت طرح‌های ناتمام که اموال عمومی را تضییع کرده و فرصت‌های شغلی زیادی را از بین برده و موجب بیکاری زیادی شده است، مورد بررسی قرار گرفت.

بنا بر این بیانیه عادل عبدالمهدی بر اهمیت بودجه در زندگی مردم و اقتصاد کشور تاکید کرد.

وی همچنین افزود: ما در راستای تدوین بودجه ای که قادر به اداره کشور به صورت علمی و صحیح و افزایش منابع غیرنفتی باشد و نیز انجام اصلاحات جدی و راهکارهای لازم برای تمام مشکلات مالی تلاش می کنیم.

نخست وزیر عراق همچنین از کمیسیون بودجه خواست جلسات خود را برای حصول نتیجه و ارائه آن به پارلمان در نزدیکترین زمان ممکن ادامه دهد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.