آشنایی با مسیر فولاد خوزستان در آسیا؛ شوق نکو برای دوئل مجدد با ژاوی

جواد نکونام و شاگردانش در صورت شکست العین می‌توانند در دور گروهی با السد قطر و ژاوی پیکار داشته باشند. نکونام در لیگ اسپانیا و لیگ ستارگان قطر با ستاره سابق بارسلونا رقابت داشت.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس ورزشی امروز نیوز؛ فوتبال ، قرعه‌کشی مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۱ انجام شد و تیم‌های حاضر در این رقابت ها، رقبای خود را شناختند. تیم فوتبال فولاد خوزستان تنها نماینده ایران در این دوره است که برای صعود به مرحله گروهی باید در بازی پلی‌آف به برتری برسد.

شاگردان جواد نکونام برای رسیدن به گروه C می‌بایست ابتدا از سد العین امارات بگذرند. تیمی که فصل قبل در مرحله گروهی مقابل سپاهان یک شکست چهار بر صفر و یک تساوی عایدش شد و در نهایت به عنوان قعرنشین از مسابقات کنار رفت. این تیم اماراتی در یکی دو فصل اخیر افت کرده و در حال حاضر نیز تیم پنجم لیگ امارات است. آنها با صدر جدول ۹ امتیاز فاصله دارند و کسب رتبه دوم فصل قبل هم کار دشواری برایشان خواهد بود.

العین در ترکیب خود هفت بازیکن خارجی دارد. شویا ناکاجیما و تسوکاسا شیوتانی ۲ مهره ژاپنی تیم هستند. اریک منزس و رافائل پریرا برزیلی‌های تیم بنفش‌پوش به شمار می‌روند. کودجو لابا(توگو)، ویلسون ادواردو(آنگولا) و عمر یایسین(مصر) سه بازیکن خارجی دیگر تیم تحت هدایت پدرو امانوئل آنگولایی را تشکیل می‌دهند. این سرمربی که بزرگ‌شده پرتغال است سابقه سرمربیگری در تیم التعاون عربستان ف آلمریای اسپانیا و ... را هم دارد.

جواد نکونام و شاگردانش در صورت شکست العین می‌توانند در دور گروهی با السد قطر و ژاوی پیکار داشته باشند. نکونام در لالیگا و لیگ ستارگان قطر با ستاره سابق بارسا رقابت داشت.

اگر تیم جواد نکونام بتواند از سد العین بگذرد در گروه سوم باید با تیم‌های قدرتمند النصر عربستان و السد قطر پیکار کند. قهرمان اردن یعنی الوحدات هم در این گروه حضور دارد. شاید کمی زود باشد که بخواهیم با جزییات به این سه تیم بپردازیم اما السد در حال حاضر با هدایت  ژاوی هرناندز با ۱۳ امتیاز فاصله نسبت به تیم دوم، صدرنشین است و از الان باید این تیم را قهرمان لیگ ستارگان بدانیم. النصر اما بعد از شکست مقابل پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا از هم پاشیده و سرمربی‌اش نیز به تازگی برکنار شد. آنها هم‌اکنون تیم ششم لیگ حرفه‌ای عربستان هستند و با صدر جدول ۹ امتیاز اختلاف دارند.

الوحدات اردن نیز موفق شد با ۱۲ امتیاز اختلاف نسبت به نزدیک‌ترین تعقیب کننده فاتح لیگ کشورش شود و پا به لیگ قهرمانان آسیا بگذارد. آنها به لطف ۴۰ تیمی شدن مسابقات شانس حضور مستقیم را به دست آوردند.

حالا باید امیدوار باشیم فولاد خوزستان با گذشتن از سد العین به مرحله گروهی برسد. آنها احتمالا رقابت دشواری را با النصر و شاید الوحدات برای صعود خواهند داشت. السد بدون شک در صورت عدم وقوع اتفاق خاصی، شانس نخست صعود به مرحله یک هشتم نهایی است.

جواد نکونام و شاگردانش در صورت شکست العین می‌توانند در دور گروهی با السد قطر و ژاوی پیکار داشته باشند. نکونام در لالیگا و لیگ ستارگان قطر با ستاره سابق بارسا رقابت داشت.
امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.