شیلی در بحبوحه اعتراض‌ها، از خیر میزبانی دو نشست بین‌المللی گذشت

رئیس‌جمهور شیلی که طی روزهای اخیر با اعتراض‌ها و ناآرامی‌ها مواجه بوده است، اعلام کرد که کشورش از میزبانی از دو نشست بین‌المللی انصراف داد.

www.farsnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا ، در ادامه بحران ناشی از اعتراض‌ها علیه سیاست‌های نولیبرالی به دولت «سباستین پینرا» رئیس‌جمهور شیلی، او امروز چهارشنبه اعلام کرده که کشورش از میزبانی دو نشست بین‌المللی انصراف داده است. 

بنا بر گزارش رویترز، در حالی که قرار بود شیلی ۱۶ و ۱۷ نوامبر (۲۵ و ۲۶ آبان) میزبان نشست سازمان همکاری‌های اقتصادی آسیا-پاسفیک (اَپِک) با حضور سران ۲۰ کشور شامل روسای جمهور آمریکا و چین  باشد، رئیس‌جمهور شیلی اعلام کرد که کشورش از میزبانی انصراف می‌دهد.

«سباستین پینرا» رئیس‌جمهور شیلی همچنین انصراف این کشور از کنفرانس تغییر اقلیمی سازمان ملل را اعلام کرد؛ نشستی که قرار بود دوم تا ۱۳ دسامبر (۱۱ تا ۲۲ آذرماه) برگزار شود.

رئیس‌جمهور شیلی در این باره گفت: « (انصراف از میزبانی این دو نشست)، تصمیم بسیار سختی بود و برای ما بسیار دردناک بود چرا که ما در شیلی کاملا اهمیت اپک و کنفرانس تغییر اقلیمی سازمان ملل را برای جهان درک می‌کنیم».

اعلام انصراف شیلی از این دو نشست بین‌المللی در حالی صورت گرفته که اعتراض‌ها در این کشور علیه سیاست‌های نولیبرالی دولت سباستین پینرا ادامه دارد؛ اعتراض‌هایی که حداقل ۱۸ کشته و صدها زخمی بر جا گذاشته است .

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.