مصدومان زلزله به ۳۳۲ نفر رسیدند/تخریب کامل۴۰ خانه

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گزارش کاملی از زلزله بامداد امروز آذربایجان شرقی و وضعیت امدادرسانی ارائه کرد.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس جامعه امروز نیوز؛ انتظامی و حوادث ، مرتضی سلیمی با بیان اینکه صبح امروز زلزله ای ۵.۹ ریشتری در عمق ۸ کیلومتری در استان آذربایجان شرقی، ترک و سراب رخ داد و تا شعاع ۳۰ کیلومتری از کانون زلزله را احساس کردند گفت: ۶ شهر، ۱۴۵ روستا با جمعیت بالغ بر ۱۲۱ هزار و ۳۰۷ نفر در این محدوده ساکن بودند. زمان وقوع زلزله ۲.۱۷ بامداد بود و ۵۷ پس زلزله که بزرگترین آن ۴.۳ ریشتر در منطقه ترکمنچای سراب بود رخ داد. مناطق متاثر از زلزله آذربایجان شرقی، شهرهای میانه، سراب، ترک، ترکمنچای، بستان آباد، هشترود و روستاهای ورنکش، بالسین، گاوینه رود، شورابیل سراب، تین علی و در اردبیل شهرهای نیر، کوثر و سرعین بود که ریزش کوه در برخی محورهای مواصلاتی رخ داده و بر اثر شکستگی لوله گاز آتش سوزی هایی نیز به  وقوع پیوست.

وی ادامه داد: تاکنون ۳۴ تیم عملیاتی و ارزیاب به مناطق مختلف که شامل ۱۱۰ نیروی عملیاتی هستند به منطقه اعزام شده و ۳۳۲ نفر مصدوم که ۶۵ نفر آنها به دلیل آوار مصدوم شده و ۲۷۴ نفر بر اثر ترس دچار مصدومیت شده اند. تاکنون ۵ نفر بر اثر این زلزله در روستای ورنکش شهرستان میانه فوت شدند و ۴۰ باب منزل مسکونی تخریب کامل و در ۱۴ روستا ترک خوردگی های دیوار مشاهده می شود. دو فروند بالگرد جهت ارزیابی هوایی اعزام شدند، بارگیری و ارسال اقلام زیستی و مواد غذایی به شهرهای متاثر از حادثه آغاز شده، دو اردوگاه اسکان اضطراری  در مدرسه روستای ورنکش به تعداد ۶۰دستگاه ایجاد شده است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.