جمهوری چک به هم ریخت؛ تظاهرات چندهزار نفری علیه نخست وزیر

فارس نوشت: در دومین هفته متوالی از اعتراض‌ها علیه نخست وزیر جمهوری چک، معترضان کناره‌گیری نخست وزیر متهم به فسادمالی را خواستار شدند.

www.khabaronline.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا، روز سه‌شنبه هزاران نفر از اهالی جمهوری چک برای دومین هفته متوالی علیه «آندره بابیش» نخست وزیر این کشور تظاهرات کردند.

به نوشته خبرگزاری«رویترز»در ادامه تظاهرات علیه بابیش هزاران نفر خواهان کناره گیری او شدند.درتظاهرات پراگ پایتخت جمهوری چک حدود هفت هزار تن شرکت و به سوی دفتر نخست وزیری حرکت کردند. این در حالی است که در تظاهرات هفته گذشته علیه بابیش بیش از ده‌ها هزار تن شرکت کرده بودند.

«جنبش میلیون لحظه برای دموکراسی» از سازمان‌دهندگان اصلی تظاهرات سراسری در سال جاری میلادی در پی تحت فشار گذاشتن بیشتر آندره بابیش است. این گروه همچنین خواستار استعفای نخست وزیر است. بابیش متهم به کلاهبرداری از یارانه‌های اتحادیه اروپا است، اما تمام اتهامات وارد بر خود را رد کرده و مدعی است که تمام مقرارت قانونی را رعایت کرده است. حزب سیاسی بایش نیز مدعی برتری در نظرسنجی‌هاست.

فارس نوشت: در دومین هفته متوالی از اعتراض‌ها علیه نخست وزیر جمهوری چک، معترضان کناره‌گیری نخست وزیر متهم به فسادمالی را خواستار شدند.

به نوشته رویترز، درز یک گزارش حسابرسی از سوی کمیسیون  اتحادیه اروپا در رسانه‌های جمهوری چک نیز موجب خشم بیشتر مردم و ادامه اعتراض ها علیه بابیش شده است. این گزارش نشان می‌دهد که  آندره بابیش کماکان مالکیت مجموعه شرکت‌های «اگروفرت» که در دو دهه گذشته آن‌را تاسیس کرده بود را برعهده دارد.

علت شکل‌گیری آخرین دور از اعتراض‌ها در جمهوری چک علیه نخست وزیر این کشور اقدام اخیر دادستان کل بود که اتهامات وارده بر بابیش را رد کرد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرآنلاین به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.