بسته شدن ۲۲۵ رسانه در افغانستان در ۵ سال گذشته

اداره حمایت از رسانه‌های آزاد در افغانستان گفت که از آغاز کار حکومت وحدت ملی تاکنون ۲۲۵ رسانه در افغانستان به دلیل مشکلات مالی و یا مسایل امنیتی بسته شده است.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا ، «مجیب خلوتگر» رئیس اجرایی اداره حمایت از رسانه‌های آزاد در افغانستان (نی) اعلام کرد که در طی پنج سال گذشته تاکنون حدود 225 رسانه در افغانستان مسدود شدند که دلیل اصلی بسته شدن آنها مشکلات مالی و امنیتی است.

وی افزود که این رسانه‌ها شامل 7 تلویزیون، 15 رادیو، دو آژانس خبری و 200 رسانه چاپی است و ادامه داد که این رسانه‌ها در ولایت‌های کابل، پروان، بدخشان، پکتیا، پکتیکا، لوگر، قندوز، زابل، بلخ، هرات و لوگر فعالیت داشتند.

«جعفر راستین» رئیس نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ در این باره به «رادیو آزادی» گفت که این وزارتخانه نه طرحی را برای کمک به این رسانه‌ها داشته و نه بودجه‌ای در این رابطه دارد.

وی افزود: راهبرد فعالیت رسانه‌ها در افغانستان به گونه‌ای است که هر رسانه باید قادر باشد از منابع خود استفاده کند و به فعالیتش ادامه دهد، در غیر اینصورت مجبور به توقف فعالیت‌هایش خواهد بود.

براساس آمارهای رسمی دولت افغانستان که در سال 2018 منتشر شد تعداد رسانه‌ها در افغانستان در این سال به دو هزار 455 رسانه می‌رسید.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.