رضا مهدوی: بیشتر کنسرت‌های پاپ این‌روزها، شبیه ژانگولربازی است

رضا مهدوی، تحلیلگر موسیقی، با تاکید بر بی‌کیفیت شدن تولیدات موسیقی پاپ، تاکید کرد بیشتر کنسرت‌هایی که این روزها روی صحنه می‌روند، ژانگولربازی هستند و نمی‌توان آن‌ها را محفلی برای اجرای موسیقی دانست.

www.khabaronline.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس فرهنگ و هنر امروز نیوز؛ موسیقی و هنرهای تجسمی ، یکی از موارد جنجال‌ساز این روزهای موسیقی پاپ، وجود ترانه‌های بی‌هویت و آهنگ‌های بی‌کیفیت است.  در مورد آسیب‌های این اتفاق با رضا مهدوی، نوازنده و پژوهشگر موسیقی گفت‌وگویی انجام دادیم.

رضا مهدوی، با انتقاد از وضعیت امروز موسیقی پاپ کشورمان به خبرآنلاین گفت: «چندسال است موسیقی‌های بی‌هویتی در این عرصه رواج پیدا کرده‌اند که در گذشته وجود نداشتند. ما شاهد اشعار بی‌هویتی هستیم که در ترانه و آهنگ‌های سلبریتی‌هایی که خواننده شده‌اند، این اُفت بیشتر است. به جرئت می‌توانیم بگویم ۸۰ درصد کلیت موسیقی پاپ ما تبدیل شده است به موسیقی بی‌هویت، که هیچ ژانر مشخصی ندارد و رعایت اصول و سبک خانواده ایرانی را هم نمی‌کند.»

این پژوهشگر درباره دلیل استقبال مردم از اجرای صحنه‌ای این نوع آثار گفت: «بخش عمده‌ای از مردمی که از این کنسرت‌ها استقبال می‌کنند، به خاطر موسیقی سراغ این کنسرت‌ها نمی‌روند، بلکه به‌خاطر شاد بودن آن فضا و آن سالن به این اجراها می‌روند. آنان حاضرند هزینه بپردازند و به چنین جاهایی بروند تا فقط شاد باشند و حتی این شادی‌ها هم تقلیدهایی است که از غرب شده است؛ مثل رقص نورها، دودها و شوخی‌هایی که آن خواننده بین اجرا با مردم می‌کند و بیشتر یک شو است. ما نمی‌توانیم به این کنسرت‌ها بگوییم محفل جدی موسیقی، چرا که این‌ها یک ژانگولر بازی است که در این ۱۰ ساله شدت گرفته و مد شده است

امروزنیوز این اخبار را از خبرآنلاین به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.