الهام احمد: خطر بازگشت تروریستهای داعش اروپا را تهدید می کند

یکی از مقامات بلندپایه نیروهای کُرد سوریه به صراحت اعلام کرد چنانچه اتحادیه اروپا با ترکیه قاطعانه برخورد نکند، با خطر بازگشت تروریستهای داعش از سوریه روبرو می شود.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا به نقل از رویترز، یکی از مقامات بلندپایه نیروهای کُرد سوریه به خبرگزاری رویترز گفت که اتحادیه اروپا در صورت عدم برخورد قاطعانه با ترکیه، با موج بازگشت تروریستهای داعش از سوریه روبرو خواهد شد.

«الهام احمد» یک رهبر سیاسی کرد و از رؤسای اجرایی شورای دموکراتیک سوریه در یک مصاحبه اظهار داشت که اتحادیه اروپا باید با ترکیه برخورد کند یا اینکه به زودی با موجی از تروریستهای داعش روبرو می شود که خود را به اروپا می رسانند.

وی در ادامه افزود: «این تهدید به دلیل اقدام خودسرانه آمریکا در خروج [نیروهای خود از سوریه] بسیار جدی است. این وضعیت به بسیاری از اعضای (داعش) اجازه می دهد تا بگریزند و برای ادامه دادن به فعالیتهای تروریستی خود به سوی کشورشان [در اروپا] روانه شوند».

الهام احمد همچنین گفت که بازگشت این تروریستها «تهدیدی جدی علیه انگلیس و کل اروپا است».

این رهبر کرد از اروپا خواست تا علاوه بر اعزام دو هزار نیرو برای حراست از مرز مشترک سوریه- ترکیه و جلوگیری از عبور تروریستهای داعش از خطوط مرزی، فروش تسلیحات به ترکیه را متوقف کند. وی در این باره گفت: «مردم کُرد با سلاحهای اروپایی کشته می شوند».

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.