دولت پاکستان: اجازه خارج شدن نواز شریف از کشور فقط برای درمان است

دولت اسلام آباد ضمن واکنش به صدور مجوز خروج نواز شریف از کشور اعلام کرد: او تنها برای درمان به انگلیس می‌رود و تمام پرونده‌هایی که علیه او وجود دارد جریان خواهد داشت.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا به نقل از جیو تی وی، سرانجام «عمران خان» نخست وزیر پاکستان با خروج «نواز شریف» نخست وزیر سابق این کشور برای درمان موافقت کرد.

قرار است نواز شریف فردا روانه انگلیس شده و تحت درمان قرار بگیرد در همین زمینه عمران خان اعلام کرد: اجازه خروج نواز شریف از کشور عفو او نیست، بلکه تمام پرونده‌های قضایی که علیه نخست وزیر سابق پاکستان درجریان است همچنان جاری خواهد بود.

وی تصریح کرد: سازمان‌ها و مجموعه‌های قضایی پاکستان کاملا آزاد هستند و بدون هیچ فشاری از سوی دولت در مورد مجرمین تصمیم گیری می‌کنند.

نخست وزیر پاکستان افزود: به هیچ عنوان حاضر نیستیم به مجرمین عفو بدهیم و پرونده‌های سنگین و کلان اقتصادی آنها را نادیده بگیریم.

این در حالی است که خانواده نواز شریف حتی کلینیکی که او قرار است در آن بستری شود را نیز رزرو کرده اند و فردا نواز شریف روانه لندن خواهد شد.

قرار است سازمان بازرسی پاکستان تا فردا نام نواز شریف را از فهرست سیاه خود خارج کند تا محدودیت های خروج از کشور برای او برداشته شود.

حزب نواز در این خصوص اعلام کرده است: وضعیت نواز شریف مساعد نیست و باید او را برای درمان به هر نقطه ای از دنیا که نیاز است منتقل کرد.

 

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.