انتقاد از سهم بالای اوراق مشارکت در بودجه ۹۹/ آینده‌ فروشی نکنید

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی از سهم بالای اوراق مشارکت در لایحه بودجه سال ۹۹ انتقاد کرد و گفت: دولت قصد آینده‌فروشی دارد.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس سیاسی امروز نیوز؛ دولت و مجلس ، در پایان جلسه علنی نوبت صبح روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی، محمدکاظم دلخوش در تذکری شفاهی اظهار داشت: طبق قانون اساسی، نمایندگان مجلس تا هفتم خرداد ماه، در سِمَت نمایندگی حضور دارند و در برابر تمام ملت مسئول هستند.

وی خطاب به ریاست جلسه گفت: به رئیس قوه قضائیه بفرمائید نمایندگان تا هفتم خرداد ماه می‌توانند در جلسات اداری دستگاه‌ها حضور یابند و این به معنای کار انتخاباتی نیست.

در ادامه عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را بر عهده داشت، گفت: طبق قانون، نمایندگان تا پایان چهار سال تمام در سمت نمایندگی قرار دارند بنابراین حضور آنها در جلسات اداری بلامانع است.

وی تأکید کرد: اگر نمایندگان وظیفه ذاتی خود را انجام دهند، این امر به معنای تبلیغات نیست؛ یقین دارم رئیس قوه قضائیه هم به همکارانشان تذکر خواهند داد.

در ادامه نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: عرض تسلیت به مردم خراسان به دلیل فوت آیت‌الله خلخالی دارم. از آیت‌الله مصباح هم تشکر می‌کنم که برای درخواست مردم و طلاب خراسان‌رضوی از این شهر برای حضور در انتخابات خبرگان ثبت‌نام کرده‌اند.

وی در بخش دیگری از تذکر خود گفت: دولت به دلیل کسری بودجه، اقدام به فروش اوراق مشارکت در سال ۹۹ کرده است که این امر به معنای آینده‌فروشی است؛ تداوم این رویه، بحران بودجه را در سال‌های آینده به دنبال دارد.

پژمانفر با انتقاد به کاهش بودجه رفاهی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور اظهار داشت: بودجه رفاهی به میزان ۱۰ میلیارد کاهش یافته است. در شرایطی که مردم دچار مشکلات هستند، نباید این‌گونه باشد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی همچنین از برداشت از صندوق توسعه ملی در بودجه سال ۹۹ انتقاد کرد و گفت: در بودجه سال ۹۹ دولت اقدام به برداشت سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون یورویی از صندوق توسعه ملی بدون مجوز رهبری خواهد کرد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.