انفجارهای همزمان در مقر پنج سازمان بین المللی در یمن

پنج سازمان خارجی در شهر الضالع واقع در مرکز یمن که تحت سیطره نیروهای ائتلاف سعودی قرار دارد، روز یکشنبه هدف یک رشته انفجارهای همزمان قرار گرفته است.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا، به گزارش شبکه خبری المسیره، منابع محلی آگاه در شهر الضالع اعلام کردند که سه انفجار همزمان در این شهر رخ داد که سازمان های خارجی «آکسفام»، «مرسی کور»، مرکز رشد زنان «هیا»، «سازمان نجات بین المللی» و سازمان فرانسوی «اکتد»  را هدف قرار داد.

هنوز خبری از میزان خسارت های جانی و مالی این انفجارها منتشر نشده است.  

تا این لحظه هیچ گروهی مسئولیت این حملات را برعهده نگرفتهاست.

همچنین هیچ طرفی در استان  الضالع نیز بیانیه‌ای در خصوص این انفجارها صادر نکرده‌ اند.

طبق گزارش المسیره، این انفجارها پس از تحریکات گروه های تکفیری مستقر در استان های جنوبی علیه سازمان های خارجی فعال در زمینه های خدماتی و بهداشتی در یمن، رخ داد.

بنابر اعلام رسانه های یمنی، سازمان های بین المللی فعال در یمن پس از این حادثه، همه کارمندان خود را از استان ضالع خارج کرد.

مناطق جنوبی و برخی از مناطق مرکزی یمن تحت کنترل نیروهای عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن و ائتلاف سعودی است.

عناصر تروریستی داعش و القاعده با سوء استفاده از ناامنی و هرج و مرج در مناطق جنوبی، فعالیت خود را افزایش داده و مناطق زیادی را در جنوب یمن اشغال کرده اند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.