برگزاری بیست‌وهشتمین اجلاس سراسری نماز آذر امسال در گلستان

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش خبر داد بیست و هشتمین دوره اجلاس سراسری نماز به میزبانی استان گلستان آذر امسال با موضوع نماز و مدرسه برگزار خواهد شد.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس جامعه امروز نیوز؛ آموزش و پرورش ، محمدرضا مسیب‌زاده با اعلام این خبر گفت: در اجلاس بیست و هفتم اتفاق خوبی رقم خورد و آن هم پیام مقام معظم رهبری به اجلاس بود که خود نقطه عطفی در آموزش و پرورش بود و ایشان فرمودند "مدارس را مزین کنید به نمازخوانی نوجوانان؛ این برترین تضمین برای سلامتی آینده‌ جامعه است" و همین امر موید اهمیت ویژه و توجه ایشان به امر نماز در آموزش و پرورش است و حتی در جایی دیگر ایشان فرمودند "نباید در حوزه نماز حتی از یک نفر هم غافل شد" که همه این‌ها نشان از اهمیت ایجاد فرهنگ اقامه نماز جماعت از دیدگاه مقام معظم رهبری دارد.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: از آنجایی که در دین مقدس اسلام هم براساس روایت پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) نماز به عنوان ستون دین، نور چشم مومن، اولین سئوال از انسان پس از مرگ و اولین دلیل برای پذیرش همه اعمال نیک انسان برشمرده شده است که موارد نشان از اهمیت و جایگاه نماز در دین مبین اسلام دارد.

وی گفت: به دلیل اهمیت ویژه نماز در دین اسلام مدیران، معلمان و مربیان در وزارت آموزش و پرورش پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به امر اقامه نماز در مدارس توجه ویژه‌ای داشتند و محور تحول در هر سازمان و ارگانی نیروی انسانی است و محور تحول در جامعه هم آموزش و پرورش است که می‌طلبد به این امر توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

مسیب‌زاده ادامه داد: همه ارکان آموزش و پرورش با جدیت به امر اقامه نماز در مدارس معتقد هستند و خوشبختانه اکنون وزیری در آموزش و پرورش در رأس کار قرار دارد که سند جامع توسعه و تقویت فرهنگ اقامه نماز در زمان دبیری ایشان تهیه شده است و خود ایشان از بنیانگذاران این سند بودند و سند را به نتیجه رساندند و بسیار خوشحالیم که شرایط اقامه نماز در وزارت آموزش و پرورش امسال بیش از پیش فراهم شده است.

وی افزود: سال تحصیلی جدید در اول مهر با شعار مقاومت، مهر و نماز آغاز شد و زنگ نماز در تمامی مدارس کشور با آغاز وقت شرعی نماز نواخته شد که نماز جماعت از همان اول مهر در تمامی مدارس به صورت باشکوه برگزار شد.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: یکی دیگر از اقدامات مهم در آموزش و پرورش قرار گرفتن زنگ نماز در برنامه رسمی و درسی مدارس است و بر ایناساس تمامی مدارس موظف هستند در افق شرعی اذان پخش کنند و زمان لازم را برای اقامه نماز جماعت اختصاص دهند و این در همه مدارس کشور امری قطعی و قانونی است و همه مدیران مدارس موظف هستند این موضوع را اجرا کنند.

مسیب‌زاده گفت: همواره تاکید کردیم برگزاری نماز جماعت و ایجاد شرایط برگزاری نماز جز وظایف مدیران، مربیان، معلمان و ارکان مدرسه است اما حضور دانش‌آموزان در نماز جماعت کاملا اختیاری و به صورت داوطلبانه است با این وجود خوب می‌دانیم که دانش‌آموزان همواره در اقامه نماز جماعت پیش‌گام و پیش‌قدم بوده‌اند اما باید بدانیم حضور در نماز جماعت موجب تقویت ایمان، ایجاد وحدت و معنویت بیشتر در نسل آینده‌ساز کشور خواهد بود.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.