نایب رییس فدراسیون دو و میدانی: رکورد فصیحی باید مورد تایید ما باشد

نایب رییس فدراسیون دو و میدانی در خصوص حضور «فرزانه فصیحی» رکورددار ایران در مسابقات آسیایی و بین‌المللی گفت: رکورد این دونده باید با حضور او در مسابقات رسمی و مورد تایید کمیته مسابقات، کمیته فنی و سازمان تیم‌های ملی باشد.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس ورزشی امروز نیوز؛ ورزش بانوان، «فرزانه فصیحی» رکورددار دوی سرعت ایران که به دعوت باشگاه پارتیزان بلگراد در صربستان حاضر شد، در مسابقات باشگاهی این کشور با در دوی ۶۰ متر داخل سالن رکورد ۷,۴۶ ثانیه عنوان قهرمانی را بدست آورد.

«پریسا بهزادی» روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با ایرنا درباره رکورد «فرزانه فصیحی» اظهار داشت: در جریان کارهای فصیحی نیستم و تنها می‌دانم که درصربستان تمرین و مسابقه می‌دهد. همسر وی در روابط عمومی فدراسیون دو و میدانی فعالیت می‌کند و او با حمایت‌های همسرش و هماهنگی با حامیان مالی به عنوان لژیونر به صربستان رفت.

وی افزود: هر کسی که در ایران و خارج از کشور رکوردی می‌زند باید مورد تایید کمیته مسابقات، کمیته فنی و سازمان تیم‌های ملی و دفتر زنان فدراسیون باشد. هر کسی که این رکورد را می‌آورد، باید در مسابقه رسمی شرکت کرده باشد. چون کسانی که رکورد ورودی را می‌آورند باید تحت نظر ستاد دوپینگ از آنان تست دوپینگ گرفته شود. پس از آن نیز مورد تایید دکتر فدراسیون دو و میدانی باشد.

نایب رییس زنان فدراسیون دو و میدانی ادامه داد: چنانچه وی در مسابقات بین‌المللی مورد تایید فدراسیون شرکت کند و رکورد ورودی این مسابقات را بیاورد، فدراسیون دو و میدانی او را به عنوان ملی‌پوش حاضر در این رقابت‌ها می‌پذیرد. ۱۵ و ۱۷ بهمن ماه مسابقات آسیایی داخل سالن در چین برگزار می‌شود و فصیحی تنها با دارا بودن این شرایط مورد تایید فدراسیون قرار خواهد گرفت تا بتواند در این رقابت‌ها شرکت کند.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا فدراسوین فصیحی را به مسابقات آسیایی جاکارتا اعزام نکرد، گفت: وی رکورد ورودی این مسابقات را نیاورده بود. کسانی را به این مسابقات اعزام می‌کنیم که جزو آماده‌ترین دو و میدانی‌کاران باشند، بنابراین با نظر سازمان تیم‌های ملی سپیده توکلی و الهام کاکلی را برای اعزام به جاکارتا انتخاب کردیم.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.