موضع ایران در قبال انتخاب مدیرکل جدید آژانس اتمی

کاظم غریب آبادی درباره موضع ایران در قبال انتخاب مدیرکل جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی، گفت: ایران همواره بر حرفه‌ای گری، استقلال و بی طرفی آژانس تاکید کرده است.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس سیاسی امروز نیوز؛ سیاست خارجه به نقل از صدا و سیما از وین، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی در وین، درخصوص موضع ایران در قبال انتخاب مدیرکل جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره بر حرفه‌ای گری، استقلال و بی طرفی آژانس تاکید کرده و انتظار دارد که این رویکرد در هر شرایطی توسط آژانس و مقامات آن حفظ گردد و کشورهای عضو نیز از اعمال فشار به آژانس جدا خودداری کنند.

کاظم غریب آبادی، سفیر کشورمان افزود: سیاست و رفتار ایران نیز همواره بر ترویج و همچنین رعایت این اصول استوار بوده و بدیهی است تداوم و تقویت حفظ اصول فوق توسط آژانس، با رهیافت مثبت و تعاملی از جانب ایران مواجه خواهد شد.

غریب آبادی تاکید کرد با توجه به مسوولیت آژانس در راستی آزمایی اجرای برجام، مدیرکل جدید نیز همانند سلف خود، نقش مهم آژانس در حفظ توافق هسته‌ای را به درستی ایفاء نماید.

رافائل گروسی دیپلمات آرژانتینی روز گذشته با کسب بیست و چهار رای از سی و پنج رای اعضای شورای حکام بعنوان مدیرکل جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی انتخاب شد. دوره مدیرکلی آژانس بین المللی انرژی اتمی چهار سال است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.