احضار جان بولتون به کنگره آمریکا برای ارائه توضیحات درباره «اوکراین گیت»

رسانه‌های آمریکایی از احضار مشاور امنیت ملی سابق آمریکا برای ارائه توضیحات درباره رسوایی موسوم به «اوکراین گیت» به کمیته قضایی مجلس نمایندگان این کشور خبر دادند.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا ، پایگاه خبری هیل بعد از ظهر روز چهارشنبه به وقت محلی به نقل از منابع آگاه در کنگره آمریکا گزارش داد که «جان بولتون» مشاور امنیت ملی سابق دولت ترامپ برای ارائه توضیحاتی درباره رسوایی موسوم به «اوکراین گیت» به کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا احضار شده است.

ماجرای رسوایی موسوم به «اوکراین گیت» پس از آن آغاز شد که افشاگر یا افشاگرانی از کاخ سفید به رسانه‌ها و نمایندگان کنگره اطلاع دادند که ترامپ در جریان مکالمات تلفنی از رئیس‌جمهور اوکراین خواسته است که دستور انجام تحقیقاتی را در مورد تخلفات مالی احتمالی پسر «جو بایدن» معاون سابق رئیس‌جمهور آمریکا (باراک اوباما) صادر کند. به گفته افشاگران، ترامپ حتی ارائه کمک‌های نظامی به اوکراین را منوط به پذیرش این خواسته کرده است.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان به همراه دیگر نمایندگان این حزب در کنگره آمریکا، درخواست ترامپ از رئیس‌جمهور اوکراین برای انجام تحقیقات علیه بایدن و گروکشی از اوکراین در این قضیه را مصداق سوءاستفاده از قدرت خوانده‌ و به همین دلیل روند استیضاح وی را کلید زده‌اند.

کمیته قضائی مجلس نمایندگان آمریکا طی هفته‌های اخیر چندین مقام دولت ترامپ از جمله نماینده آمریکا در اتحادیه اروپا را برای ارائه توضیحات درباره ماجرای اوکراین گیت به کنگره احضار کرده‌اند و حتی از «مایک پنس» معاون ترامپ نیز خواسته شده است که در این مورد با کمیته قضایی همکاری کند.

جان بولتون که بر اساس گزارش پایگاه خبری هیل باید هفته آینده در کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا حاضر شود، اوایل ماه سپتامبر (اواسط شهریور) به دلیل اختلاف نظر با دونالد ترامپ از سمت خود برکنار شد و جای خود را به «رابرت اوبرایان داد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.