ایران سقوط یک فروند هواپیما در قزاقستان را تسلیت گفت

سخنگوی وزارت امور خارجه با ابراز تاسف از سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری در قزاقستان، وقوع این سانحه را به دولت و ملت آن کشور تسلیت گفت.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس سیاسی امروز نیوز؛ سیاست خارجه، به گزارش روز جمعه اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «سید عباس موسوی» با ابراز تاسف از سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری در قزاقستان که منجر به کشته و زخمی شدن جمعی از شهروندان قزاقستانی شد، وقوع این سانحه را به دولت و ملت آن کشور تسلیت گفت. 

وی با بازماندگان جانباختگان ابراز همدردی و برای مصدومان و مجروحان آرزوی سلامتی عاجل کرد.

به گزارش ایرنا، به دنبال سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری قزاقستان تاکنون ۱۵ تن جان خود را از دست داده‌اند.  

مقامات محلی قزاقستان اعلام کرده‌اند که در پی سقوط یک فروند فوکر ۱۰۰ خط هوایی بک ایر و اصابت با یک خانه مسکونی دو طبقه تا کنون ۱۵ نفر کشته و ۳۵ تن زخمی شده‌اند.  

براساس این گزارش، هواپیمای سانحه دیده صبح جمعه بعد از بلند شدن از فرودگاه بین المللی آلماتی بلافاصله کنترل خود را از دست داده و نزدیکی فرودگاه سقوط کرد.  

به گفته مقامات محلی قزاقستان، هواپیمای مسافربری فوکر ۱۰۰ خط هوایی بک ایر دارای ۹۵ مسافر و ۵ خدمه پرواز بوده که بعد از حادثه بیش از ۶۶ تن از آنان به بیمارستان منتقل شده‌اند و وضعیت برخی از آنان وخیم گزارش شده است.  

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.