توافق روسیه و قطر برای لغو روادید

روسیه و قطر روز جمعه توافقنامه‌ای درباره لغو تشریفات روادیدی برای شهروندان دو کشور امضاء کردند و بعد از انجام اقدامات قانونی لازم، مردم روسیه و قطر می‌توانند تنها با داشتن گذرنامه معتبر به کشور مقابل سفر کنند.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا به نقل از خبرگزاری «ریانووستی»، سفارت قطر در مسکو اعلام کرد که روسیه و قطر توافقنامه‌ای را در زمینه لغو تشریفات روادیدی برای شهروندان دو کشور امضاء کرده‌اند.

این توافقنامه روز جمعه در مسکو با حضور "میخائیل بوگدانوف" معاون وزیر امور خارجه و نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا و "احمد الحمدی" دبیر کل وزارت امور خارجه قطر امضاء شد.

بر اساس اطلاعات سفارت قطر ، هر دو طرف "تمایل برای تقویت روابط بین دو کشور و به حداکثر رساندن دامنه مناسبات دوجانبه" را مورد تأکید قرار دادند.

به محض پایان اقدامات قانونی ضروری در این رابطه از سوی فدراسیون روسیه و قطر، شهروندان دو کشور می‌توانند بدون نیاز به اخذ روادید و تنها با داشتن گذرنامه‌های معتبر برای مدت حداقل شش ماه به کشور مقابل سفر کنند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.