نشست غیررسمی شورای امنیت با موضوع پیشنهاد روسیه و چین درباره کره شمالی

اعضای شورای امنیت قرار است در نشستی غیررسمی دور دوم مذاکرات درباره پیشنهاد روسیه و چین برای لغو برخی تحریم‌های کره شمالی را برگزار کنند.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا ، اعضای شورای امنیت سازمان ملل قصد دارند در نشست امروز دوشنبه دور دوم مذاکرات درباره پیشنهاد لغو برخی تحریم‌های کره شمالی را برگزار کنند اقدامی که به عقیده برخی دیپلمات‌ها از حمایت اندکی برخوردار است.

این نشست که به پیشنهاد چین و روسیه برگزار می‌شود دقیقا یک روز قبل از اتمام ضرب الاجلی است که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی برای آمریکا تعیین کرده است.

کره شمالی با نزدیک شدن به پایان سال 2019 و ضرب الاجلی که کیم جونگ اون رهبر این کشور برای آمریکا مشخص کرده بود فشارها بر کاخ سفید را افزایش داده است. چند روز پیش پیونگ یانگ اعلام کرد این کاملا به واشنگتن بستگی دارد که تصمیم بگیرد "هدیه کریسمسی" که قرار است دریافت کند چه باشد. این موضع گیری کره شمالی این گمانه زنی را افزایش داد که احتمالا منظور از پیونگ یانگ پرتاب یک موشک بالستیک قاره پیما باشد.

یک مقام ارشد کاخ سفید روز یکشنبه اعلام کرد ایالات متحده بسیار نا امید خواهد شد اگر کره شمالی یک آزمایش موشکی یا هسته‌ای دیگر انجام دهد و اقدام مقتضی در واکنش به این اقدام پیونگ یانگ انجام خواهد داد.

روسیه و چین اوایل ماه جاری میلادی پیش نویس قطعنامه ای را ارائه کردند که بر اساس آن برخی تحریم های کره شمالی را لغو می کند. این تحریم‌ها در سال های 2016 و 2017 علیه کره شمالی وضع شده اند.

پیش نویس قطعنامه مسکو و پکن تحریم‌ها را از صادرات کالاها، غذاهای دریایی و پوشاک برمی‌دارد و محدودیت‌های پروژه‌های زیرساختی کره شمالی را کاهش خواهد داد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.