آژانس انرژی اتمی با نهایت بی‌طرفی در دوره جدید به ماموریت عمل کند

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در دوره جدید با نهایت بی‌طرفی و حرفه‌ای‌گری به ماموریت خود عمل کند.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس سیاسی امروز نیوز؛ سیاست خارجه ، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با تبریک انتخاب «رافائل گروسی» به‌عنوان مدیرکل جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی، برای وی در این مسئولیت خطیر آرزوی توفیق کرد. 

وی با اشاره به نقش بسیار حساس و مهمی که کشورهای عضو این نهاد در حوزه خلع سلاح و عدم اشاعه هسته‌ای و نیز توسعه همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای بر دوش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نهاده‌اند، ابراز امیدواری کرد که این نهاد بین‌المللی در دوره مسئولیت گروسی در نهایت بی‌طرفی و حرفه‌ای‌گری‌ به وظایف و ماموریت‌های بین‌المللی خطیر خود عمل کند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی با تاکید بر نقش منحصربه‌فرد آژانس در ارتباط با جنبه‌های هسته‌ای برجام، و نیز اهمیت این نهاد در حوزه همکاری‌های هسته‌ای صلح‌آمیز کشورمان با سایر کشورهای عضو، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران آماده حفظ و گسترش تعامل و همکاری سازنده توام با حسن نیت و احترام متقابل با آژانس بر مبنای دقت حرفه‌ای و بی‌طرفی این نهاد است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.