واکنش رهبر انقلاب به حمله آمریکا به پایگاه حشدالشعبی عراق

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار پرستاران درباره حمله آمریکا به پایگاه حشدالشعبی عراق فرمودند: بنده و دولت و ملت ایران بشدت این خباثت آمریکا را محکوم می‌کنیم.

www.khabaronline.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس سیاسی امروز نیوز؛ امام و رهبری ، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در صبح امروز در دیدار با جمعی از پرستاران سراسر کشور، حمله آمریکا به حشدالشعبی عراق را به شدت محکوم کردند.

گزیده‌ای از بیانات ایشان را در ادامه می‌خوانید:

*ملاحظه کنید [آمریکایی‌ها] در عراق و سوریه چه میکنند. انتقام #داعش را از حشدالشعبی دارند میگیرند.

*حشدالشعبی چون داعش را –که اینها ساخته و پرداخته کرده بودند– زمین‌گیر و ازاله کرد، حالا دارند انتقام میگیرند.

*بنده و دولت و ملت ایران بشدت این خباثت آمریکا را محکوم میکنیم.

*الان نکته‌ی قابل توجه این است که وقتی از این حوادث برای آمریکایی‌ها پیش می‌آید –ملاحظه می کنید در بغداد و سراسر عراق هیجان ضدآمریکایی چقدر است– باز آن جناب توییت کرده که ما این را از چشم ایران می‌بینیم و پاسخ ایران را خواهیم داد.

* اوّلاً غلط میکنید؛ ثانیاً منطقی باشید، که نیستید. مردم کشورهای این منطقه از آمریکا متنفرند. شما آمریکایی‌ها در عراق و افغانستان جنایت کردید و آدم کشتید.

* مردم عراق و سوریه و افعانستان از آمریکایی‌ها متنفرند و این تنفر یک جایی بیرون میزند.

* لازمه‌ حرکت سیاسی و امنیتی که آمریکا در منطقه میکند، همین نفرت است.

* جمهوری اسلامی اگر تصمیم بگیرد با کشوری معارضه و مبارزه کند، صریح این کار را میکند.

* ما به منافع و مصالح کشور و ملتمان پایبندیم؛ به عزت و پیشرفت و عظمت ملت ایران بشدت پایبندیم و هر کس اینها را تهدید کند، بدون هیچ ملاحظه‌ای با او روبه‌رو میشویم و ضربه‌ی خود را وارد میکنیم.

امروزنیوز این اخبار را از خبرآنلاین به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.