حساسیت ویژه ستاد تنظیم بازار برای ارائه گوشت استاندارد به مردم

مدیر کل دفتر توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت گفت: در شرایط کنونی با هدف تنظیم بازار گوشت، ماهانه بین ۵ تا ۶ هزار تن گوشت وارداتی به بازار عرضه می‌شود.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس اقتصاد امروز نیوز؛ بازار و بورس به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت گفت: در شرایط کنونی با هدف تنظیم بازار گوشت، ماهانه بین 5 تا 6 هزار تن گوشت وارداتی به بازار عرضه می‌شود.

محمد رضا کلامی با اشاره به تصمیم ستاد تنظیم بازار برای مدیریت بازار گوشت، افزود: حجم ذخایر گوشت شرکت پیشتیبانی امور دام، بیش از 40 هزار تن است و به این منظور، کار عرضه با نظر سازمان دامپزشکی در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه بازار گوشت به تعادل رسیده و اتفاقا بررسی‌ها نشان می‌دهد ادامه این روند زمینه را برای کاهش بیشتر قیمت‌ها نیز فراهم خواهد کرد، گفت: خوشبختانه افزایش قابل توجه تولید و عرضه دام داخلی، سبب شده است، بازار گوشت با کاهش محسوس قیمت‌ها مواجه شود.

به گفته کلامی عرضه گوشت‌های وارداتی با هدف تامین نیاز مصرف‌کنندگان عمده این ماده غذایی نیز در دستور کار است و ستاد تنظیم بازار با هدف پیشگیری از بروز مشکل، حساسیت ویژه‌ای نسبت به زمان عرضه گوشت‌های وارداتی با توجه به تاریخ تولید و تاریخ انقضا دارد.

وی اضافه کرد: این حساسیت با هدف ممانعت از عرضه گوشت غیر استاندارد صورت می‌گیرد، از این رو سازمان دامپزشکی و شرکت پشتیبانی امور دام و سایر مراجع قانونی موضوع را به صورت دقیق رصد می‌کنند تا گوشت استاندارد به دست مصرف کننده برسد.

به گفته مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت، با تدابیر اتخاذ شده، بازار گوشت حتی در ماه‌های پایانی سال با هیچ مشکلی روبرو نیست و اقدامات لازم برای تامین بازار گوشت از همین حالا انجام گرفته است.

کلامی تاکید کرد: میزان تولید و حجم ذخایر گوشت، هر دو نشان دهنده موقعیت با ثبات در بازار این کالای مهم سبد غذایی خانوار است.

 

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.