کارگردان ایرانی جایزه جشنواره فیلم آمریکایی را دریافت کرد

محمد مهدی دل خواسته کارگردان فیلم کوتاه «باران برای تو می بارد» برنده جایزه بهترین فیلمساز اول ماه اکتبر فستیوال بین المللی تصویر طلایی آمریکا شد.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس فرهنگ و هنر امروز نیوز؛ سینما و تئاتر به نقل از روابط عمومی فیلم، «American Golden Picture International Film Festival»  یک رویداد سالانه است که به صورت مسابقات ماهانه شکل می گیرد. داوران آن هر ماه فیلم‌ها را انتخاب کرده و به بهترین‌ها جایزه می‌دهند.

فیلم کوتاه «باران برای تو می‌بارد» انتخاب ماه اکتبر ۲۰۱۹ داوران این جشنواره بود و کارگردان آن برنده بهترین فیمساز اول این ماه شد.

همچنین این اثر در جشنواره‌های The Lift-Off Sessions لندن، YVE چین، Florence Film Awards ایتالیا و Alter do Chão Film Festival برزیل (منطقه آمازون) وLatinx۲۱ Shorts Film Festival آمریکا حضور داشته است.

در خلاصه داستان فیلم کوتاه باران برای تو می‌بارد آمده است: «این برگ‌های زرد، به خاطر پاییز نیست که از شاخه می‌افتند. قرار است تو از این کوچه بگذری و آن‌ها پیشی می‌گیرند از یک‌دیگر برای فرش کردنِ مسیرت … گنجشک‌ها از روی عادت نمی‌خوانند، سرودی دسته‌جمعی را تمرین می‌کنند برای خوش‌آمد گفتن به تو.»

علی اوسط سیفی و بهجت مجیدی بازیگرانی هستند که در این فیلم ایفای نقش‌ کرده اند.

دیگر عوامل این فیلم کوتاه عبارتند از:

نویسنده: عرفان معصومی، مشاور کارگردان: محمد مهدی عسگرپور، مدیر هنری: کیوان مقدم، تدوین: بیژن میرباقری، مدیر تصویربرداری: آرش صادقی، موسیقی: بهزاد عبدی، دستیار کارگردان و برنامه ریز: لیلا رنگرزان، صدابردار: محمد کیان ارثی، گروه تدوین: سولماز تیرماهی، گرافیک : ایمان یاری، منشی صحنه: فاطمه سیدی، مدیر رسانه ای: مرتضی رنجبران، مدیر تولید: علی حسن زاده، عکاس: امیر فائض، سامان عمویی، تدارکات: عباس یونسی و با سپاس فراوان از یغما گلرویی.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.