سئول خواستار تیم واحد دو کره در المپیک ۲۰۲۰ شد

رییس‌جمهوری کره جنوبی ضمن تاکید برای روابط بهتر با کره شمالی و فراهم کردن زمینه سفر رهبر این کشور به سئول خواستار تشکیل تیم واحد دو کره در المپیک ۲۰۲۰ شد.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا، به گزارش خبرگزاری فرانسه، "مون جائه این" گفت:‌ دو کره باید برای تشکیل تیمی واحد در المپیک توکیو در ژوئیه ۲۰۲۰ رایزنی کنند. 

ورزشکاران دو کره، در قالب تیمی واحد، در مراسم افتتاحیه و اختتامیه المپیک زمستانی ۲۰۱۸ در پیونگ چانگ در قالب تیمی واحد حضور داشتند.

مون گفت: امیدوارم کره جنوبی و شمالی با همکاری هم زمینه سفر کیم به سئول را در اولین فرصت فراهم کنند. من مایلم بارها با کیم دیدار و به طور مستمر با او گفت وگو کنم.

ریسس جمهوری کره شمالی در حالی طرفدار گفت وگو و تعامل با کره شمالی است که هفته پیش اعلام کرد، سلاح راهبردی جدیدی را رونمایی خواهد کرد.

مون شهریور ۹۷ به پیونگ یانگ سفر و با رهبر کره شمالی دیدار و گفت وگو کرد. کیم در این دیدار به مون گفته بود، در نخستین فرصت به سئول سفر خواهد کرد که از قرار معلوم این فرصت هنوز دست نداده است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.