سهام آسیا رشد کرد/ اپل رکورد زد

اغلب سهام آسیایی امروز، جمعه، به دنبال کاهش تنش‌ها بین آمریکا و ایران و رکوردزنی سهام آمریکا در محدوده مثبت قرار گرفتند.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس اقتصاد امروز نیوز؛ اقتصاد بین الملل، به گزارشخبرنگار به نقل از رویترز، روز جمعه، به دنبال کاهش تنش‌ها بین آمریکا و ایران و رکوردزنی سهام آمریکا، اغلب سهام آسیایی در محدوده مثبت قرار گرفتند.

کاهش تنش‌ها بین آمریکا و ایران باعث شد تا آرامش به بازارها بازگردد.

پس از جهش ۲.۱ درصدی و رکوردزنی سهام اپل در معاملات دیشب آمریکا، سهام شرکت‌های تأمین‌کننده آسیایی آن جهش کرد. این به دنبال آن انجام شد که داده‌های دولت چین نشان داد فروش اپل در این کشور در ماه دسامبر بیش از ۱۸ درصد رشد کرده است.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اسی‌آی در خارج از ژاپن، ۰.۳۳ درصد بالا آمد. در ژاپن شاخص نیکی توانست ۰.۴۷ درصد رشد کند.

در بازار چین کامپوزیت شانگهای با افت اندک ۰.۰۸ درصدی روبرو شد، در حالی که شاخص هانگ‌سنگ ۰.۲۱ درصد بالا آمد.

ای‌اس‌اکس استرالیا ۰.۸۰ درصد رشد کرد و کوسپی کره‌جنوبی ۰.۹۱ درصد جهش کرد.

در بازار ارز، نرخ برابری دلار با یوآن چین ۰.۰۲ درصد تقویت شد و به ۶.۹۳۱ واحد رسید. نرخ برابری دلار با ین ژاپن ۰.۰۵ درصد تقویت شد و به ۱۰۹.۵۶ واحد رسید.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.