گشایش دفاتر یادبود شهید سلیمانی و جانباختگان هواپیمای اوکراینی در بلاروس

دفاتر یادبود شهید سرافراز «حاج قاسم سلیمانی» و جانباختگان سانحه هوایی سقوط هواپیمای اوکراینی در سفارت جمهوری اسلامی ایران در مینسک بلاروس گشوده شد.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس سیاسی امروز نیوز؛ سیاست خارجه، امروز - جمعه - شخصیت ها و مقامات مختلف سیاسی، مذهبی، فرهنگی و ورزشی بلاروس و همچنین سفرا و دیپلمات های سایر کشورهای مقیم و دانشجویان، ایرانیان مقیم و شیعیان دیگر کشورها که در بلاروس سکونت دارند، در مراسم گشایش دفاتر یادبودی که به همین مناسبت در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلاروس شرکت کردند.
سردار حاج قاسم سلیمانی بامداد جمعه ۱۳ دی ماه به همراه ابومهدی المهندس از فرماندهان حشد الشعبی عراق و هشت نفر دیگر در اثر حمله تروریستی نیروهای آمریکایی که به دستور رییس جمهوری آمریکا انجام شد، به شهادت رسید.

هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اوکراینی با ۱۷۹ سرنشین که صبح چهارشنبه تهران را به مقصد کی‌یف پایتخت اوکراین ترک می‌کرد حوالی شهر جدید پرند در استان تهران به دلیل حادثه آتش‌سوزی سقوط کرد. در این حادثه ۱۴۷ مسافر ایرانی و ۳۲ مسافر خارجی جان باختند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.