لیگ جهانی کاراته وان| راه یابی علیپور به نیمه نهایی/جدال نماینده ایران با کاراته‌کا ترکیه‌ای

رزیتا علیپور نماینده وزن 61- کیلوگرم تیم ملی کاراته بانوان با شکست نماینده فرانسه به نیمه نهایی لیگ کاراته وان سری آ شیلی راه یافت.

www.farsnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس ورزشی امروز نیوز؛ ورزش بانوان ، نخستین مرحله رقابت‌های لیگ جهانی کاراته، موسوم به کاراته وان از سری A  در سال 2020 عصر،امروز جمعه با حضور ۴۶۶ کاراته‌کا از ۶۵ کشور به میزبانی کشور شیلی و در شهر سانتایگو آغاز شده است.

در چارچوب این مسابقات، امروز در وزن 55- کیلوگرم بانوان طراوت خاکسار به عنوان نخستین نماینده کشورمان مصاف حریف خود رفت.

وزن 55- کیلوگرم بانوان:

دور اول:
طراوت خاکسار ۴
جولیانا نواک از آرژانتین صفر

دور دوم:

طراوت خاکسار ۸
گابریلا سروین از پاراگوئه صفر

دور سوم:
طراوت خاکسار ۲
سارا کاردین از ایتالیا ۴

 حریف خاکسار در این مرحله ۲ طلا و یک برنز کاراته وان های ۲۰۱۸ و مدال طلای قهرمانی جهان ۲۰۱۴ را در کارنامه خود داشت. با راهیابی سارا کاردین ایتالیایی به فینال، طراوت خاکسار در جدول شانس مجدد به مبارزات خود ادامه می دهد.

رزیتا علیپور نماینده وزن 61- کیلوگرم تیم ملی کاراته بانوان با شکست نماینده فرانسه به نیمه نهایی لیگ کاراته وان سری آ شیلی راه یافت.

وزن ۵۰- کیلوگرم:

دور اول:
سارا بهمنیار ۷
جولیانا دی اولیورا از برزیل صفر

دور دوم:

سارا بهمنیار ۴

آیچا سایا از مراکش ۲

دور سوم:
سارا بهمنیار ۲
سراپ اوزچلیک از ترکیه ۶

بهمنیار در این رقابت ها به مصاف نماینده ترکیه رفت که این کاراته‌کا، ۶ طلا، یک نقره و ۲ برنز کاراته وان های ۲۰۱۹ را در کارنامه خود دارد. برنز قهرمانی اروپا ۲۰۱۹ و یک طلا، یک نقره و یک برنز قهرمانی جهان را در کارنامه خود دارد. با رسیدن سراپ اوزچلیک به دیدار فینال، سارا بهمنیار راهی دیدار رده بندی شد و برای کسب مدال برنز به مصاف برنده چین و لهستان خواهد رفت.

وزن ۶۱- کیلوگرم:

دور اول:
رزیتا علیپور ۵
جولیا آنجلوچی از ایتالیا صفر

دور دوم:
رزیتا علیپور۳
کارولینا ویدلا از شیلی ۱

دور سوم:
رزیتا علیپور ۳
لیلا هورتالت از فرانسه صفر

با این پیروزی نماینده بانوان به نیمه نهایی راه یافت و در این مرحله به مصاف مروه کوبان از ترکیه خواهد رفت. این کاراته کا مدال طلای قهرمانی اروپا ۲۰۱۹ و یک طلا و یک برنز کاراته وان های ۲۰۱۹ خواهد رفت.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.