تعریفی نوین از بومی سازی در صنعت فولاد

گروه بنگاه ها- زهرا مسافر: شرکت سرمایه گذاری پارسیان با هدف بی اثر کردن تحریم­ها و بکارگیری توان داخلی در طول سال گذشته تلاش کرد تا با تکیه بر دانش و تجارب نیروهای با تجربه صنایع فولادی اقدام به بومی سازی تجهیزات و قطعات تخصصی مورد نیاز صنعت فولاد کند .

www.eghtesadnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس اقتصاد امروز نیوز؛ سایر حوزه ها ، با اعلام این مطلب گفت: در این راستا سیاست اتخاذ شده به سه بخش فرهنگ سازی، آموزش و افزایش ریسک¬پذیری مدیران و اعتماد به تولیدکنندگان داخلی تقسیم شده است.

وی افزود:بومی سازی  نه به معنای صرف مهندسی معکوس تجهیزات خارجی و استخراج دانش نهفته در آن بلکه در معنای گسترده­تر، بهینه و به­روزرسانی اقلام مورد نیاز، منطبق با نیازها و شرایط داخلی است .

به گفته وی، این مهم در سایه حمایت های مدیران و پذیرش هزینه های مالی و ریسک های عدم دستیابی به اهداف تعیین شده تحقق یافته و ابلاغ راهبرد بومی سازی از سوی سمیعی نژاد بستر لازم برای ایجاد همکاری و هم افزایی با سازندگان و صنعتگران داخلی را فراهم کرد.

مدیر بومی سازی شرکت صنعتی و معدنی اپال پارسیان سنگان  تاکید کرد: بومی کردن بیش از 6000 قطعه مورد استفاده در زنجیره تولید فولاد با توجه به شرایط اقلیمی و مهندسی داخلی در مدت زمان 4 سال از برنامه­‌های شرکت سرمایه گذاری پارسیان در حوزه بومی سازی است که از خروج میلیون­ها دلار ارز از کشور جلوگیری می­کند. در این رابطه بیش از 2500 دفترچه ساخت که عموماً مربوط به قطعاتی با فناوری­های برتر بوده تهیه شده و در اختیار سازندگان داخلی قرارداده شده است.

علی رضایی تصریح کرد: قطعاً رویکرد بومی سازی و اتکا به توان داخلی موجب تاب آوری بیشتر اقتصادی، رشد متوازن و توسعه پایدار در منطقه سنگان و درآینده نزدیک در کل کشور جلوگیری از خروج ارز، کاهش نیاز به تامین منابع مالی، در بلند مدت و کوتاه مدت، کاهش ریسک توقف تولید ناشی از نبود قطعات خواهد شد. وی خاطر نشان کرد: امیداست با حمایت  مدیران ، شرکتهای دانش بنیان بزودی کشورمان را به عنوان یک عرضه کننده خدمات فنی و مهندسی عرصه فولاد در منطقه معرفی کند.

امروزنیوز این اخبار را از اقتصادنیوز به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.