نتایج رقابت‌های داخل سالن دهه فجر مطلوب بود

عضو سازمان تیم‌های ملی دو و میدانی گفت: عملکرد ورزشکاران ایرانی در مسابقات دهه فجر در مجموع قابل قبول و در تعدادی از ماده‌ها، نتایج فراتر از انتظار بود.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس ورزشی امروز نیوز؛ ورزش بانوان افزود: در این رقابت‌ها ۲ رکورد ملی و یک رکورد آسیایی شکسته شد.  با توجه به اینکه تعداد ماده‌های دو و میدانی در داخل سالن کمتر از فضای آزاد است شکستن ۲ رکورد ملی و آسیایی عملکرد مطلوبی است.

وی اظهار داشت: در دوهای سرعت داخل سالن بخش مردان  «رضا قاسمی» خوب دوید و نتیجه‌ای که «سجاد هاشمی» در ماده  ۴۰۰ به ثبت رساند نیز قابل قبول بود.

این مربی دو و میدانی ادامه داد: در دوهای نیمه استقامت و استقامت ۸۰۰ متر ، ۱۵۰۰ متر و سه هزارمتر نیز رکوردهای رضایت بخشی به ثبت رسید این درحالی بود که در پرش سه گام نیز دوندگان خوب نتیجه گرفتند.

فیروزی بیان داشت: سقف عملکرد ورزشکاران در بخش مردان درخشش «شاهین مهردلان» در پرتاب وزنه بود، او رکورد ملی و آسیایی این ماده را جا به جا کرد که می‌تواند نقطه عطفی برای این ورزشکار و سایر پرتاب کنندگان ایران باشد.

عضو سازمان تیم‌های ملی دو ومیدانی درباره سایر ماده‌ها نیز گفت: عملکرد ورزشکاران در سایر مواد برگزار شده در حد متوسط بود و شاهد اتفاق تازه‌ای نبودیم.

وی درباره ثبت رکوردها دربخش زنان نیز خاطر نشان کرد: پیش از هر ارزیابی باید به «مهسا میرزا طبیبی» تبریک گفت. او در پرش با نیزه رکورد ۳ متر و ۸۰ سانتی‌متر را از آن خود کرد و نشان داد یک سرو گردن از سایر مدعیان این ماده بالاتر است.

وی افزود: همچنین در مسابقات نیمه استقامت «پریچهره شاهی» با ۱۸ سال سن توانست یک طلا و یک نقره کسب کند و چنانچه مورد حمایت قرار گیرد به طور حتم می‌تواند در این ماده، نتایج بهتری نیز کسب کند. در سایر مواد بخش زنان،  نتایج در حد معمول بود و شرکت‌کنندگان عملکرد موفقیت‌آمیزی نداشتند.

در با اشاره به اینکه در مسابقه‌های بین‌المللی جام فجر ۳ تیم خارجی با ۲۳ دونده حضور داشتند، گفت: به دلیل شرایط خاصی که بود، تعدادی از تیم ها از شرکت در این رقابت‌ها انصراف دادند، این در حالی بود که پیش از این اعلام آمادگی تیم‌های شرکت کننده بیش از سه تیم بود.

فیروزی در خصوص اینکه چه ورزشکارانی به مسابقات داخل سالن آسیا که در چین برگزار می‌شود اعزام خواهند شد، گفت: قرار است نفرات برتر در اردوی آمادگی شرکت کنند. معتقدم سازمان تیم‌های ملی قبل از هر تصمیمی برای اعزام بهترین‌ها باید یک دوره انتخابی درون اردویی برگزار و پس از آن نسبت به تشکیل تیم و اعزام اقدام کند.

وی درباره پیش بینی خود از عملکرد نمایندگان کشورمان در رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی داخل سالن آسیا در چین، گفت: کسب حداقل سه تا چهار مدال برای کاروان ورزشی ایران پیش‌بینی می‌شود و امیدوارم به این مهم برسند. پرتاب‌گران از گزینه‌های اصلی برای کسب مدال هستند و در سایر مواد نیز می‌توانیم حداقل ۲ مدال بگیریم تا در مجموع به چهار مدال دست پیدا کنیم.

مسابقات دو و میدانی داخل سالن آسیا بهمن ماه درچین برگزار می شود و تیم ایران نیز در این رقابت ها شرکت خواهد داشت. سهمیه در نظر گرفته شده برای شرکت‌کنندگان ایرانی در مسابقات قهرمانی آسیا ۸ ورزشکار است اما فرصت اعزام نفرات بیشتر به این مسابقات نیز فراهم است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.