آخرین وضعیت طرح مجلس برای جایگزینی کنکور از زبان یک نماینده

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی آخرین وضعیت طرح جایگزینی کنکور سراسری در این کمیسیون را تشریح کرد.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس سیاسی امروز نیوز؛ دولت و مجلس با اشاره به طرح جدید مجلس برای جایگزینی کنکور سراسری دانشگاه‌ها، گفت: این طرح حدود یک ماه پیش در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مطرح است، اما تاکنون به نتیجه نهایی نرسیده‌ است.

وی با اشاره به جزئیاتی از طرح مجلس برای جایگزینی کنکور سراسری، اظهار داشت:  نمایندگان مجلس اعتقاد دارند که باید کنکور تجمیع و پذیرش و سنجش دانشجو از یکدیگر جدا شود.

عضو هیئت‌‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: از طرف دیگر نگاهی نیز درباره کنکور سراسری وجود دارد و این است که کنکور به صورت متمرکز حذف شود و دانشگاه‌ها بتوانند به صورت مستقل جذب دانشجو داشته باشند، البته اعضای کمیسیون چنین نظری را در طرح جایگزینی کنکور مدنظر قرار  داده‌اند.

احمدی‌لاشکی اضافه کرد: البته دیدگاه دیگری نیز وجود دارد که دانشگاه آزاد بتواند خودش مجوز پذیرش دانشجو بدون کنکور را داشته باشد، البته این موضوع مورد توافق اکثریت اعضای کمیسیون قرار نگرفته است.

عضو هیئت‌‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به سرنوشت طرح مجلس برای جایگزینی کنکور سراسری، تصریح کرد: این طرح فعلا برای بررسی‌های بیشتر در کمیسیون مسکوت مانده است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.