شبکه کودک "چی‌چی" نشان می‌دهد

"چی‌چی" عنوان برنامه‌ای کوتاه است که با معرفی کتاب و محصولات خواندنی به خردسالان و کودکان در تلاش است به کسب و کار تولیدکنندگان رونق دهد.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس فرهنگ و هنر امروز نیوز؛ فرهنگ عمومی به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، برنامه "چی‌چی" از 23 تا 30 آبان در هفته کتاب میزبان نویسندگان و ناشران کودک خواهد بود؛ این برنامه کوتاه در چند نوبت روی آنتن شبکه کودک تلویزیون می‌رود.

میهمانان این برنامه ناگفته‌هایی از زندگی خود و تجربیاتشان برای کودکان می‌گویند و بهترین کتاب‌هایشان را به فرزندان ایران هدیه می‌دهند.

فصل اول این برنامه در آیتم‌های سه دقیقه‌ای در دو تکنیک ساخته و پخش می‌شود: قسمتی با تکنیک موشن‌گرافیک و بخشی به صورت رئال در طول روزهای هفته به اطلاع‌رسانی درباره سبد فرهنگی کودکان می‌پردازد.

انتخاب محصولات طی جلسات متعدد کارشناسی از طریق تشکیل اتاق فکر با مجامع امین و متخصص، در محور هر یک از محصولات انجام شده است.

انتخاب مضمون در این برنامه به ترتیب، کتاب و محصولات خواندنی، نوشت‌افزار، اسباب‌بازی، بازی‌های رایانه‌ای و موبایلی، معرفی نرم‌افزارهای موبایلی، برنامه‌های تلویزیونی و سینمایی، محصولات شنیدنی، پوشاک،‌ اماکن سرگرمی- تفریحی، مبلمان کودک را شامل می‌شود.

"چی‌چی" از ابتدای شهریورماه در شبکه کودک به معرفی محصولات موردنیاز خردسالان (3- 5 سال) و کودکان (6- 12 سال) پرداخته است و از اهداف پخش این برنامه علاوه بر رونق کسب و کار تولیدکنندگان داخلی،‌ ارائه شاخص‌های انتخاب و سواد مصرف به مخاطب نیز بوده که هم‌راستا با هدف اصلی راه‌اندازی شبکه کودک یعنی دستیاری خانواده‌ها در تربیت است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.