حضور نیروهای خارجی در سوریه بدون اجازه دولت این کشور اشغالگری است

دو تن از کارشناسان سیاسی روس در گفت و گو با خبرگزاری رسمی روسیه (سانا) تاکید کردند که حضور نیروهای خارجی در سوریه بدون اجازه دولت این کشور غیر قانونی و اشغالگری است.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا، «سرگئی بابورین» رییس کمیته همبستگی روسیه با مردم سوریه و لیبی  روز چهارشنبه در گفت وگو با سانا گفت: موضوع حضور نیروهای خارجی در سوریه را باید مردم سوریه تعیین کنند و چنانچه آنها خواهان بقای هر یک از نیروهای خارجی در سرزمین های خود باشند، حق آنهاست و در غیر اینصورت هر یک از نیروهای خارجی که نسبت به ترک مناطق این کشور امتناع کند به معنای اشغال غیرقانونی سرزمین های سوریه است.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا  تایید کرده است که قوانین حقوق بین‌الملل در احترام به حاکمیت ملی سایر کشورها را به حساب نمی آورد.

همچنین «اندری استیبانوف»  کارشناس روسی در امور خاورمیانه اظهار داشت:  برای بازگشت امنیت و آرامش در همه نقاط سوریه ادامه عملیات آزادی سازی ادلب از دست سازمان‌های تروریستی ضروری و در اولویت است.

وی بر پایان وجود نیروهای خارجی اشغالگر در سوریه تاکید کرد و افزود: سیاست آمریکا در منطقه بر اصل ایجاد هرج و مرج و بی ثباتی استوار است بنابراین حضور آمریکا در سوریه و عراق محکوم به نابودی است.  

این کارشناس روس اظهار داشت: خروج نیروهای آمریکایی از عراق و سوریه موضوع روز است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.