آمریکا بار دیگر به مناطق نفت خیز سوریه نیروی نظامی اعزام کرد

پایگاه اطلاع رسانی عربی ۲۱ به نقل از خبرگزاری سوریه (سانا ) گزارش داد: آمریکا بصورت غیر قانونی نیرو و ادوات نظامی دیگری را از عراق به مناطق نفت خیز سوریه اعزام کرد.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا، این پایگاه اطلاع رسانی روز جمعه اضافه کرد: این نیروهای نظامی و ادوات متشکل از ده‌ها کامیون شامل خودروهای زرهی و کمک‌های لجستیکی عازم چاه‌های نفتی سوریه در الحسکه و دیرالزور جایی که نیروهای دموکراتیک سوریه ( قسد ) در آن حضور دارند، اعزام شده اند.

بر اساس این گزارش، کاروان نظامی آمریکا شامل ۷۵ کامیون عصر پنجشنبه بصورت غیر قانونی از گذرگاه سیمالکا از منطقه شمال عراق وارد سوریه شدند و به سمت چاههای نفت الحسکه و دیر الزور حرکت کردند. این کاروان حامل خودروهای زرهی، مهمات جنگی و کمک‌های لجستیکی برای استقرار در مناطق تحت اشغال نیروهای آمریکایی و گروه " قسد " بود.

 پیش از این نیروهای آمریکایی برای حمایت نظامی، فنی و لجستیکی از گروهها و سازمان های تحت حمایتشان صدها کامیون را از عراق وارد منطقه الحسکه سوریه کرده‌ بودند.

 نیروهای آمریکایی بر مهمترین چاههای نفت و گاز شمال سوریه سیطره دارند و به رغم اینکه دونالد ترامپ خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه را اعلام کرده است اما تعدادی از این نیروها با هدف حمایت از چاههای نفت در این منطقه باقی مانده اند.

وزارت دفاع آمریکا تاکید کرده که برای جلوگیری از سیطره مجدد داعش بر این چاههای نفت، تقویت نیروهای نظامی خود در شمال سوریه را برنامه ریزی کرده است.  
 

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.