روسیه: بهبود روابط با ناتو و اتحادیه اروپا برای امنیت اورآسیا ضروری است

معاون وزیر خارجه روسیه تأکید کرد که مسکو به‌خاطر تامین امنیت منطقه اورآسیا، تلاش می‌کند تا روابط خود با ناتو و اتحادیه اروپا را بهبود بخشیده و خواستار گفت‌وگوی صادقانه، جدی و برابر با شرکای غربی خود است.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا به نقل از خبرگزاری «تاس»، "الکساندر گروشکو" معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که این کشور به‌خاطر تامین امنیت پایدار در منطقه اورآسیا، تلاش می‌کند تا روابط خود با ناتو و اتحادیه اروپا را بهبود بخشد.

گروشکو تاکید کرد: «ما بر این عقیده هستیم که منافع مشترک مانع از آن می شود تا منطقه اورآسیا به سمت هرج و مرج، رویارویی و تقسیم بندی نیروها پیش برود و ایجاد یک منطقه صلح آمیز و امنیت غیر قابل تقسیم پاسخگویی منافع همه کشورهای منطقه خواهد بود.»

به گفته این دیپلمات بلندپایه، روسیه خط مشی خود در این جهت گیری را ادامه می دهد که روابط خود با گروه‌های کلیدی از جمله ناتو و اتحادیه اروپا عادی و سالم باشد. ما خواستار گفت‌وگوی صادقانه، جدی و برابر با شرکای غربی خود به منظور مقابله با مشکلات و چالش‌های در جهان امروز هستیم و این در شرایطی است که روابط روسیه با ناتو و اتحادیه اروپا، دوران چندان خوبی را طی نمی‌کند.

معاون وزیر خارجه تاکید کرد موضع گیری روسیه بر این اساس است که کار مشترک بر اساس حقوق بین‌الملل و با نقش تعیین کننده سازمان ملل جایگزینی ندارد و حوادث چند سال اخیر نشان دهنده این واقعیت است که برخوردهای یک جانبه برای حل مشکلات غیر سازنده و بدون نتیجه بوده است. به گفته وی، وظیفه دیپلماسی ایجاد شرایط مناسب برای توسعه روابط در سطح بین الملل است و سیاست تحمیل عقاید و دیکته کردن تمایلات راه به جایی نخواهد داشت.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.