تحولات لیبی،‌ نفت را گران کرد

توقف تولید نفت در لیبی در کنار امضای توافق تجاری چین و آمریکا،‌ باعث شد تا طلای سیاه معاملات خود را با افزایش قیمت آغاز کند.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس اقتصاد امروز نیوز؛ نفت و انرژی، توافق تجاری بین چین و آمریکا بعد از ماه‌ها چانه‌زنی سرانجام هفته گذشته امضا شد تا روزنه امیدی برای افزایش تقاضای انرژی و به دنبال آن تقویت قیت نفت در بازار باشد.

همچنین در کنار آن، اما توقف تولید نفت در لیبی نیز در رشد قیمت‌ها در بازار نفت موثر بود و باعث شد تا قیمت نفت رشدی بیش از یک درصد را تجربه کند زیرا پس از آغاز تعطیلی میدان‌های بزرگ نفتی در لیبی به دلیل کارشکنی گروه‌های مسلح، قیمت نفت در روز دوشنبه به بالاترین حد خود در یک هفته گذشته رسید.   

علاوه براین با این افزایش قیمت نفت برنت ۶۵ دلار و ۵۳ سنت قیمت خورد که نشان از رشدی ۶۸ سنتی دارد. نفت شاخص آمریکا نیز با ۵۴ سنت افزایش، ۵۹ دلار و ۱۲ سنت در هر بشکه معامله شد.

قیمت نفت بعد از تنش بین ایران و آمریکا به دنبال ترور سپهبد قاسم سلیمانی که منجر به شهادت فرمانده سپاه قدس شد، به بالای ۷۰ دلار در هر بشکه رفته بود اما با آرام شدن شرایط، قیمت‌ها به نقطه تعادل در میانه کانال ۶۰ دلار بازگشت. به نظر می‌رسد در صورت استمرار کاهش تولید لیبی،‌ ظرفیت افزایش قیمت‌ها در بازار نفت تقویت خواهد شد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.