رد مال ۹ میلیون دلاری از اموال متهم ردیف پنجم پرونده دیواندری

رئیس شعبه یکم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی در دادگاه رسیدگی به پرونده اخلال در نظام اقتصادی کشور از بازگشت بخشی از بدهی متهم ردیف پنجم این پرونده خبر داد.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس جامعه امروز نیوز؛ حقوقی و قضایی، بیست وسومین جلسه رسیدگی به اتهامات اخلالگران اقتصادی روز (سه شنبه) به ریاست حجت الاسلام والمسلمین محمد موحدی آزاد در شعبه یکم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی به صورت علنی در حال برگزاری است.  
مجید سعادتی، بهروز مختاری، رحمت الله باختری، مهدی فلاحتیان، اسماعیل احدی، سمانه حضرتی آشتیانی، وحید نمازی، علی دیواندری و حسین ابوالحسنی از متهمان این پرونده هستند.
فساد در خرید و فروش کشتی، پرداخت وجوه به مهدی فلاحتیان، واگذاری نفت خام به رحمت الله باختری، تحصیل مال نامشروع و سفرهای محرمانه در کنار قاچاق حرفه ای ارز به ترکیه از جمله اتهامات متهمان این پرونده است.
مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی از طریق تشکیل و سرکردگی شبکه کلاهبرداری و خیانت در امانت به بانک ملت و پارسیان به مبلغ ١۶ هزار دلار و مشارکت در قاچاق حرفه‌ای ارز از طریق سفرهای محرمانه و دریافت مبلغ ۵۰۰ هزار یورو از طریق شرکت داریس از اتهامات متهم اصلی این پرونده است.
قاضی موحدی آزاد در ابتدای این دادگاه با اعلام اینکه تا کنون ۶۰ ساعت جلسات دادگاه به این پرونده اختصاص یافته است، افزود: نیمی از جلسات به اجتماع دفاعیات دیواندری و 10 نفرات مطلعان گذشته است. 
وی ادامه داد: خوشبختانه ۹ میلیون دلار رد مال نسبت به بانک پارسیان صورت گرفته که از سوی مهدی فلاحتیان متهم ردیف پنجم به صورت قطعی انتقال یافته است.
قاضی پرونده خاطرنشان کرد: مقدمات ۹۳ میلیون دلار به بانک ملت هم انجام شده که برخی کارشناسی شده و بقیه کارها در دست انجام است.
قاضی با بیان این که ۱۰ جلسه دادگاه تا کنون غیررسانه ای برگزار شده، افزود: مطالبی را برخی متهمان مطرح کردند که با واقعیت مطابقت نداشت و بنا به تشخیص دادگاه قرار شد بقیه جلسات غیر رسانه ای برگزار شود. 
وی تاکید کرد: هیچ جلسه ای غیر علنی نبوده و منعی از ناحیه دادگاه برای حضور اشخاص وجود نداشت فقط غیر رسانه ای بود. در ادامه هم هر جلسه ای را تشخیص دهیم علنی اما غیررسانه ای خواهد بود.
قاضی موحد یادآور شد: تعدادی از متهمان متواری هستند و در دادگاه حضور ندارند اما وکلای آنان در دادگاه حاضر هستند.
ادامه دارد...

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.