حبیبی: بازی با قطر سخت است/ به کسب امتیاز و صعود امیدواریم

سرمربی تیم ملی هندبال مردان کشورمان بعد از برد برابر تیم کویت میزبان مسابقات قهرمانی آسیا گفت: بازی سخت و نفس گیری بود و خوشحالم توانستیم به پیروزی برسیم.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس ورزشی امروز نیوز؛ اخبار عمومی ، در ادامه رقابت های هندبال قهرمانی آسیا و انتخابی جهان در بخش مردان، دوشنبه شب تیم ملی هندبال مردان کشورمان به مصاف تیم کویت میزبان بازیها رفت و توانست با نتیجه ۲۸ بر ۲۴ این تیم را مغلوب خود کند.

سرمربی تیم ملی هندبال کشورمان بعد از برد ارزشمند شاگردانش در برابر تیم کویت میزبان مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی جهانی در گفتگو با مهر، گفت: بازی سخت و نفس گیری را برابر تیم کویت انجام دادیم. کویت تیم خوب و مدعی است و از آن سو میزبان بازیها هم بود. این تیم سرمایه گذاری خوبی را در یک سال گذشته بر روی هندبال خود انجام داده است.

وی افزود: از آن سو ما در شرایطی این مسابقه را بردیم که به دلیل شرایط میزبانی هزاران تماشاگر در سالن حضور داشتند. من در خیلی از کشورهای آسیایی حاضر بوده ام. قطر، کره و … اما تاکنون این تعداد تماشاگر را در سالن هندبال ندیده بودم. مردم به حدی به سالن آمده بودند که در سالن جا نبود و با تلویزیون در بیرون سالن مسابقه را تماشا کردند. این مسئله کار را برای ما سخت کرده بود. بازیکنان ما جوان هستند و در این شرایط حتی بازیکنان حرفه ای ما هم رو به بازی احساسی می آوردند.

حبیبی خاطرنشان کرد: تمام تلاش خود را کردیم تا با وجود بازی نزدیک و پایاپای اتفاق بازی با بحرین در لحظات آخر نیفتد و بتوانیم گل های خورده را جبران کنیم. به هر حال در شرایطی که هر چهار تیم گروه دوم مدعی هستند تفاضل گل می تواند سرنوشت تیم های صعود کننده را مشخص کند و این چهار گل هم برای ما مهم بود.

وی ادامه داد: متاسفانه سجاد استکی در بازی مرحله اول برابر بحرین دچار کشیدگی پا شده بود و در بازی شب گذشته برابر کویت آسیب دیدگی اش بیشتر شد. به طور قطع سجاد را در بازی امشب برابر قطر نخواهیم داشت و فردا هم استراحت خواهد کرد تا به بازی پس فردا برابر کره جنوبی برسد.

سرمربی تیم ملی هندبال مردان کشورمان در خصوص بازی با قطر و کره هم گفت: بازی با قطر سخت است. قطر دو جین بازیکن حرفه ای دارد که ۸-۷ سالی است تحت نظر یک مربی تمرین کرده اند. این تیم عنوان دار مسابقات آسیایی بوده و نایب قهرمان جهان است. در بازیهای این مرحله و حتی برابر کره نشان داد که هیچ تیمی بیشتر از بیست دقیقه برابر قطر تاب نمی آورد. هرچند ما چند بازی تدارکاتی با این تیم داشتیم اما این بازیها تدارکاتی بوده و شرایط بازی رسمی فرق دارد.

وی بیان داشت: امیدوارم امروز بازی خوبی داشته باشیم. برای ما کسب امتیاز از یکی از این دو بازی برابر قطر و کره مهم است. ما حتی به کسب امتیاز از بازی برابر قطر هم امیدوار هستیم.

نوزدهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی آسیا و انتخابی جهان از ۲۶ دی ماه الی ۷ بهمن ماه در کویت برگزار می شود.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.